Spotkanie o historii i przyszłości Toru Kolarskiego "Orzeł"

W środę 25 czerwca 2014 r. o godzinie 19.00 klubokawiarnia Kicia Kocia zaprasza na dyskusję o historii i przyszłości Toru Kolarskiego "Orzeł" przy ul. Podskarbińskiej 11 na Grochowie.

Zapraszamy na dyskusję o historii i przyszłości Toru Kolarskiego „Orzeł" przy ul. Podskarbińskiej 11 na Grochowie. Szukamy mieszkańców Grochowa, Kamionka, sportowców związanych z klubem, jego pracowników, działaczy, cyklistów oraz entuzjastów warszawskiej Pragi - jednym słowem wszystkich tych, którzy pomogą nam odświeżyć historię tego wyjątkowego miejsca, przybliżą wydarzenia z dawnych lat i podzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniami związanymi z klubem.

Dyskusja będzie ilustrowane pokazem archiwalnych i współczesnych zdjęć.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Muzeum Społeczne” Studia Teatralnego Koło, finansowanego ze środków m.st. Warszawy. Partnerami inicjatywy są klubokawiarnie Kicia Kocia i Dwa Osiem.

Klub Sportowy „ORZEŁ” powstał w 1922 roku. Jego założycielami, działaczami, a zarazem zawodnikami byli młodzi mieszkańcy Grochowa. W 1972 roku oddano do użytku obiekt przy ul. Podskarbińskiej 11, w którego skład wchodził tor kolarski, hotel z zapleczem gastronomicznym, dwie sale sportowe, siłownia, sauna i gabinety odnowy biologicznej oraz ambulatorium lekarskie. Dziś obiekt popada w ruinę i jest wyłączony z eksploatacji. Projekt architektoniczny tego miejsca, autorstwa Macieja Nowickiego jest wspaniałą wizytówką odbudowującej się po wojnie Warszawy - Corbusierowski sposób operowania materiałem, nowatorska konstrukcja dachu przypominająca łupinę orzecha łączy funkcjonalizm z elementami nowego klasycyzmu. Nawet dzisiaj, w tym zapomnianym i zniszczonym obiekcie widać dawną lekkość, finezję i prostotę.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-06-24 14:54 1061

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.