Społecznicy chcą ocalić bruk z Kobielskiej. Możesz pomóc

Członkowie grupy Aktyw Grochowski zbierali dziś na ulicy Kobielskiej podpisy pod petycją do Urzędu Dzielnicy Praga Południe o przywrócenie "skandynawki" na historyczne miejsca. Działania społeczników można uznać za sukces. Już w pierwszej kamienicy, pod nr 64, petycję podpisali wszyscy obecni w mieszkaniach lokatorzy. Akcja będzie kontynuowana do końca roku.

Walka o 100 m2 przedwojennego Grochowa

Składanie podpisów pod petycjąHistoryczny bruk został usunięty z wyjazdów bramnych w czasie przebudowy ulicy. Kostka, która służyła mieszkańcom kamienic o numerach 59, 64,70 84 i 85 przez ponad 70 lat została zastąpiona Baumą. Od kilku tygodni o jej powrót zabiegają miłośnicy historycznego Grochowa, dziś pukając do mieszkań kilku kamienic przy ulicy Kobielskiej.

- Uważamy, że zabytkowe pozostałości przedwojennego Grochowa trzeba chronić i zachować dla przyszłych pokoleń - przekonują w petycji grochowscy aktywiści a mieszkańcy odpowiadają ze zrozumieniem, składając swój podpis pod przygotowaną petycją.

Podpisy wsparcia będzie można złożyć do końca roku w klubokawiarni Kicia Kocia przy ul. Garibaldiego 5a.

Na początku stycznia spotkanie w sprawie powrotu kostki zorganizuje Urząd Dzielnicy.

O dalszych losach zabezpieczonej obecnie kostki będziemy informować. W sondzie na naszej stronie ponad 80% glosujących opowiedziało się za powrotem historycznego bruku.

Przebieg akcji można śledzić na specjalnym profilu
https://www.facebook.com/events/573177036146655/
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-12-20 11:34 1068

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.