Śmierć w pierwszy dzień wiosny. Dwa lata po wypadku motocyklisty

Śmiertelny wypadek na Grochowskiej
Śmiertelny wypadek na Grochowskiej
21 marca 2014 r. Jest piątkowe słoneczne przedpołudnie. Kierowca samochodu osobowego jadący ulicą Grochowską od strony Ronda Wiatraczna przygotowuje się do skrętu w lewo, w ulicę Wspólna Droga. Chwilę później dochodzi do zderzenia z jadącym z naprzeciwka motorem Suzuki Burgman AN 650. Kierujący nim 40-letni mężczyzna umiera ma miejscu...

Nieco bezpieczniej na Grochowskiej

Śmierć motocyklisty przelała czarę goryczy. Zaledwie po kilku miesiącach, na początku czerwca ZDM zmienił projekt organizacji ruchu w zakresie funkcjonowania sygnalizacji, umożliwiając wykonanie kierowcom bezpiecznego lewoskrętu z Grochowskiej we Wspólną Drogę.

Jeszcze w tym samym roku ZDM wprowadził kolejne zmiany na bardzo niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic: Grochowskiej i Terespolskiej. Od września 2014 roku kierowcy jadący ulicą Grochowską w kierunku Ronda Wiatraczna nie mogą skręcić w ulicę Terespolską. To właśnie ten nieprawidłowo wykonany manewr był przyczyną największej ilości wypadków w tym miejscu.

Wdrożone zmiany przyniosły efekt. Do dziś nie zdarzył się w opisywanych miejscach tak tragiczny wypadek.

Będą kolejne zmiany?

Bożena Manarczyk zgłosiła projekt do realizacji w budżecie partycypacyjnym, zakładający zmianę organizacji ruchu drogowego, umożliwiający uruchomienie lewoskrętu z ulicy Grochowskiej w ulicę Podolską. Przypomnijmy, iż możliwość skrętu została zlikwidowana w 2011 roku. Czy zostanie przywrócony? Zdecydują o tym mieszkańcy mieszkańcy w tegorocznym głosowaniu.
2016-03-21 21:52 1612

Komentarze

~Sławek

Skręt w Podolską ma mój głos!

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.