Śmieci w pobliżu Dworku Grochowskiego

Okolica zabytkowego Dworku Grochowskiego - jednego z najcenniejszych obiektów Grochowa staje się pomału nielegalnym wypiskiem śmieci.

Zdewastowane ruiny domu, gruz, szkło, rozbity monitor, butelki a nawet wózek sklepowy zastaliśmy udając się pod wskazany adres poproszeni o interwencję przez jedną z mieszkanek Grochowa.

Wysypiskiem śmieci stają się dwa wydeptane skróty - przejścia pomiędzy ulicami: Kwatery Głównej a Podolską na wysokości ulicy Sztabowej i Styrskiej. Ten drugi, jak widać po śladach, służy jako terenowa droga dla samochodów...

Wielka szkoda, iż tak historyczny obszar, na którym rozegrała się najkrwawsza bitwa Powstania Listopadowego staje się wysypiskiem śmieci. Co więcej, teren wokół historycznego Dworku Grochowskiego, w którym od 1974 roku roku swoją siedzibę ma Państwowa Szkoła Muzyczna I st. Nr 3 im. Juliusza Zarębskiego dzięki środkom prywatnym został w ciągu ostatnich wakacji wyłożony szlachetną kostką brukową i teraz aż nadto kontrastuje z zaniedbanym otoczeniem od strony ulicy Kwatery Głównej.

Sprawę rozwiązania tej przykrej sytuacji pozostawiamy uwadze odpowiednich służb miejskich.
Źródło: Portal Twoja Praga
2012-10-08 16:34 1170

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.