Skwer na Plac 1831 roku zmienił swoje oblicze

Zakończyła się rewitalizacja skweru na Placu 1831 roku na Grochowie. Dzięki prowadzonym przez ostatnie 4 miesiące pracom, ten uroczy zakątek Grochowa całkowicie zmienił swoje oblicze.

Plac 1831 r. położony pomiędzy ulicami Kordeckiego i Zaliwskiego ze znajdującym się na nim skwerem, od lat stanowi miejsce odpoczynku dla okolicznych mieszkańców. To właśnie dzięki ich apelom i konsultacjom z Zarządem Dzielnicy rozpoczęto starania o rewitalizację tego fragmentu Grochowa.

Wcześniej skwer przypominał wydeptany trawnik, na którym rosły nieliczne drzewa, w tym stanowiące zagrożenie dla przechodniów spróchniałe topole. Nie było to miejsce bezpieczne, ani sprzyjające matkom z dziećmi. Dziś skwer oświetla 20 nowych latarni, przybyło na nim 25 nowych drzew oraz plac zabaw, który już w trakcie otwarcia przetestowali wychowankowie z pobliskich przedszkoli. Stara, wyniszczona murawa zastąpiona została nowym, pięknym trawnikiem. Na placu zabaw, dzięki ogrodzeniu niedostępnym dla zwierząt, pojawiły się nowoczesne urządzenia zabawowe (urządzenie wielofunkcyjne ze zjeżdżalnią, bujak na sprężynie, piruet, skośna karuzela) i piaskownicę. Na skwerze stanęły także nowoczesne, eleganckie ławki, kosze na śmieci.

Uroczystego otwarcia skweru – największej w tegorocznej inwestycji na Pradze Południe związanej z zielenią - dokonali Przewodnicząca Rady m. st. Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska, Przewodniczący Rady Dzielnicy Praga Południe Marcin Kluś, Proboszcz parafii Najświętszego Serca Maryi Krzysztof Ukleja oraz odpowiedzialny za zieleń i ochronę środowiska wiceburmistrz Pragi Południe Adam Grzegrzółka.

„W budżecie dzielnicy na 2007 r. nasi poprzednicy nie przewidzieli na nią ani złotówki.” – mówi wiceburmistrz Grzegrzółka – „Uparliśmy się jednak by zmienić oblicze tego skweru. Dzięki naszym wysiłkom i dobrej woli Radnych Dzielnicy i Rady Warszawy udało się uzyskać pieniądze na ten cel.” - „Popieramy tego typu działania. Rada Dzielnicy wspólnie z Zarządem planujemy prace na kolejnych terenach zielonych” – deklaruje Przewodniczący Marcin Kluś.

W uroczystości wzięli również udział Radni Dzielnicy: Marzenna Koraszewska, Bożena Manarczyk, Mirosława Terlecka, Jakub Jagodziński, Wojciech Ożdżeński, Michał Suliborski oraz Bogdan Jeziorski, który podziękował mieszkańcom Pragi za ich wkład w powstanie kolejnego przyjaznego i pięknego miejsca na Pradze Południe.

Rewitalizacja skweru, która kosztowała 920 tys. Złotych, rozpoczęła się na przełomie lipca i sierpnia 2007 r.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2007-11-22 18:14 1231

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.