Sinfonia Varsovia uzyskała własną siedzibę na Grochowie

W marcu 2009 roku Rada m.st. Warszawy zdecydowała o zakupie przyszłej siedziby orkiestry. Szczęśliwym adresem okazał się ten na Grochowie. Sinfonia Varsovia uzyskała własną siedzibę w budynkach Instytutu Weterynaryjnego przy ul. Grochowskiej 272.

Okazały gmach z przełomu XIX i XX w. miasto st. Warszawa przejęło aktem notarialnym od dotychczasowego właściciela – Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w piątek, 24 kwietnia 2009 roku.

Dyrektor Biura Kultury m.st. Warszawy, Marek Kraszewski podczas przekazania budynku orkiestrze podkreślił, że to z inicjatywy Burmistrza Pragi Południe Tomasza Kucharskiego, będącego od dawna orędownikiem działań kulturalnych w tej nieruchomości, budynek trafił w ręce muzyków.

Oczywiście potrzebny jest jeszcze remont, a otaczający siedzibę orkiestry ogród wymaga wielu działań pielęgnacyjnych. Ale muzycy nie chcą czekać na ukończenie tych prac. Już 13 czerwca w sobotę, Sinfonia otworzy dla zwiedzających bramy do wnętrza nowej siedziby i przeprowadzi otwartą próbę koncertu. Dzień później, 14 czerwca na ogrodowej scenie mają zabrzmieć „pierwsze, praskie” koncertowe dźwięki Sinfonii Varsovii.

W nowej siedzibie orkiestry znajdą swoje miejsce również inne instytucje kulturalne; planowane jest utworzenie Europejskiego Centrum Muzyki i szkoły mistrzowskiej dla wybitnie uzdolnionych młodych instrumentalistów.

Stała obecność na Pradze Południe tak znanej instytucji kulturalnej z pewnością będzie ożywczą siłą dla dzielnicy, ściągającą zarówno osobowości świata muzyki i sztuki, jak i podnoszącą rangę artystycznych wydarzeń.

Da zielone światło nowym inspiracjom kulturalnym prawobrzeżnej Warszawy.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2009-04-28 19:07 1032

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.