Scieżka rowerowa na Rodziewiczówny jeszcze w tym roku

Pogoda sprzyja wykonawcy prac. Do 14 grudnia br. powinny zakończyć się prace przy budowie nowej ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Marii Rodziewiczówny.

Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, Urząd Dzielnicy Praga Południe ogłosił przetarg na wykonanie dwóch nowych odcinków ścieżek wzdłuż ulic: M. Rodziewiczówny i T. Rechniewskiego.

Niestety, po otwarciu kilku ofert jakie wpłynęły od zainteresowanych wykonawców okazało się, iż najtańsza oferta przekracza możliwości finansowe Urzędu i przetarg musiał zostać unieważniony.

Do końca roku tylko jedna

Aby choć częściowo kontynuować proces rozwijania systemu ścieżek rowerowych na terenie Pragi Południe wykonanie ścieżki wzdłuż ulicy Marii Rodziewiczówny od Ostrobramskiej do Łukowskiej zlecono bez ogłaszania ponownego przetargu zakładowi budżetowemu miasta - ZRiKD.

Nowa ścieżka, przy której trwają już mocno zaawansowane prace zostanie wykonana z asfaltobetonu gr. 3 cm na podbudowie z betonu asfaltowego gr. 7 cm. Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne nasadzenia zostaną wykonane w przyszłym roku.

Również w 2013 roku planowana jest ścieżka wzdłuż ulicy Rechniewskiego, na którą w tym roku zabrakło wystarczających środków finansowych.
Źródło: Portal Twoja Praga
2012-12-01 09:05 1061

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.