Ścieżka na Łukowskiej do poprawki. "Będzie cieszyć, a nie irytować"

Po krytycznych informacjach medialnych, dziś sprawą wybudowanej drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Łukowskiej zajął się Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej, publikując na swoim facebookowym profilu swoje uwagi. Przytaczamy je w całości.

Wykonawca poprawi błędy

"Często z dumą informujemy o nowych trasach rowerowych - ale tak nie będzie w tym przypadku. Chodzi o drogę rowerową na ul. Łukowskiej.

Tę inwestycję prowadzi urząd dzielnicy Praga Południe w ramach budżetu partycypacyjnego. Choć na etapie weryfikacji projektów w ramach budżetu partycypacyjnego byliśmy sceptycznie nastawieni do tego pomysłu, mieszkańcy w głosowaniu zdecydowali o budowie drogi dla rowerów. Jej projekt budowlany nie był z nami uzgadniany. Zaakceptowana przez ZDM i Inżyniera Ruchu wersja projektu nie była idealna, ale poprawna - zakładała na całej długości utrzymanie chodnika o szerokości min. 2 m. Efekt końcowy odbiega jednak od założeń projektowych - i nie chodzi tylko o dużą liczbę przejść dla pieszych. Infrastruktura rowerowa zdecydowanie zbyt agresywnie ingeruje w przestrzeń chodnika, ograniczając bezpieczeństwo i komfort pieszych, szczególnie w rejonie przystanków komunikacji publicznej.

Po komisyjnych oględzinach ZDM nie odebrał inwestycji, wzywając do doprowadzenia jej do stanu wynikającego z projektu. Dzielnica zapewnia, że wykonawca poprawi błędy. Mamy nadzieję że wówczas droga dla rowerów będzie cieszyć, a nie irytować i bulwersować. W tej chwili pozostaje nam przeprosić mieszkańców - co niniejszym czynimy." - informuje Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej - Łukasz Puchalski.

Autorem projektu i budowy ścieżki była firma Minimaszyny DROG BUD z Warszawy.
2016-01-07 21:04 1673

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.