Ruszyło Miasteczko Ruchu Drogowego

31.03.2010 roku pełną parą ruszyło Miasteczko Ruchu Drogowego . Otwarcia tej nowej inwestycji dokonał Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski, który w swoim wystąpieniu zaznaczył, że Miasteczko powstało z myślą o dzieciach i dla dzieci.

Porządkujemy wszystkie zaniedbane place – taki cel wyznaczyły sobie władze Dzielnicy i konsekwentnie go realizują. Miasteczko Ruchu Drogowego to uliczki z sygnalizacją świetlną, pasami i znakami ruchu drogowego. Powstało miejsce do praktycznej nauki zasad bezpieczeństwa, które należy wpajać dzieciom od najmłodszych lat. Obok Miasteczka powstał kompleks sportowo-rekreacyjny ze skateparkiem i boiskami, na których w dniu otwarcia odbyły się pierwsze zajęcia i konkursy zorganizowane przez VII Komendę Rejonową Policji w Warszawie.

Plac jest nowoczesny, spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i co najważniejsze dostosowany dla dzieci z podziałem na grupy wiekowe.

Placem opiekować się będzie Szkoła Podstawowa nr 215, to tutaj w sekretariacie będzie można uzyskać wszystkie informacje dotyczące harmonogramu zajęć, dowiedzieć się o terminy egzaminów na kartę rowerową.

9 kwietnia bieżącego roku w Miasteczku odbędzie się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów organizowany przez Wydział Oświaty i Wychowania Dzielnicy Praga-Południe.
 
Serdecznie zapraszamy!
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2010-04-06 12:14 1229

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.