Ruszyła "Praska Szkoła Zdrowia"

12 lutego 2009 roku bieżącego roku w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe nastąpiła inauguracja cyklu „Praska Szkoła Zdrowia”. Podczas pierwszego w tym roku spotkania wykład na temat „Profilaktyki Nowotworów” wygłosił prof. dr hab. Zbigniew Wronkowski.

„Praska Szkoła Zdrowia” to spotkania, w których trakcie można wysłuchać wykładów znanych specjalistów z zakresu medycyny i promocji zdrowia na temat zapobiegania i postępowania w przypadkach najbardziej rozpowszechnionych chorób cywilizacyjnych. Po każdym z wykładów Zespół Stowarzyszenia Zdrowie i My z Instytutu Kardiologii prowadzi badania profilaktyczne: ciśnienia tętniczego, cholesterolu ogólnego, glukozy, tlenku węgla w płucach palaczy, masy ciała. Po badaniach specjaliści z zakresu promocji zdrowia oceniają indywidualne ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia, udzielają porad żywieniowych w diecie antycholesterolowej, nadciśnieniu tętniczym i zdrowego stylu życia.

Kolejne spotkania odbędą się w terminach:
27 marzec (piątek)
16 kwiecień (czwartek)
21 maj (czwartek)
18 czerwiec (czwartek)
27 marca z wykładem dotyczącym problemów gastrologicznych, chorób układu pokarmowego i racjonalnego żywienia wystąpi doc. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska.

Następne zaplanowane wykłady będą dotyczyły: chorób układu krążenia, problemów urologicznych osób w wieku podeszłym, radzenia sobie ze stresem oraz opcjonalnie osteoporozie, chorobom kręgosłupa.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2009-02-19 18:54 998

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.