Rusza przebudowa Kinowej. Szeroki zakres prac

Uica Kinowa będzie zamknięta
Uica Kinowa będzie zamknięta
W najbliższą sobotę 24 września br. rozpocznie się remont ulicy Kinowej. Przebudowa obejmie odcinek od al. Waszyngtona do al. Stanów Zjednoczonych. W ramach robót w pełni wyremontowana zostanie konstrukcja nawierzchni jezdni (wraz z wymianą podbudowy z trylinki), nową nawierzchnię zyskają też chodniki i przystanki. Prace zaplanowano na ok. 2 miesiące.

Ulica zamknięta do listopada

Na czas prowadzenia robót ulica zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego. Objazd zostanie poprowadzony al. Waszyngtona, Międzyborską, Cyraneczki, Grenadierów i al. Stanów Zjednoczonych. Chodniki będą zamykane fragmentami – w kolejności prac. Podczas wyłączenia chodnika po zachodniej stronie ulicy (po stronie ogrodów działkowych), piesi zostaną skierowani na chodnik po drugiej stronie. Dojście do okolicznych bloków zostanie zapewnione.

Co się zmieni?

Prace nie ograniczają się do remontu. Zarząd Dróg Miejskich planuje też szereg zmian w organizacji ruchu i geometrii ulicy, tak aby stała się ona bezpieczniejsza i wygodniejsza dla mieszkańców. Na całej długości jezdnia będzie miała szerokość ok. 6,6 m. Dzięki zwężeniu jezdni zostaną wygospodarowane miejsce na pasy postojowe i zatoki do parkowania, co pozwoli uporządkować obecne chaotyczne parkowanie. Skrzyżowania z ul. Walewską i Suchodolską zostaną zmniejszone do prawidłowych wymiarów – dzięki temu przejścia dla pieszych będą krótsze, a piesi lepiej widoczni dla kierowców. Na przedłużeniu ul. Sygietyńskiego (między budynkami nr 10 i 12) wyznaczone zostanie nowe przejście przez ul. Kinową. Po stronie ogródków działkowych zostanie wybudowany brakujący odcinek chodnika od przystanku autobusowego Walewska 02 do ul. Rozłuckiej.

Zmienią się też same przystanki autobusowe przy ul. Walewskiej. Zamiast niefunkcjonalnych zatok autobusowych, ograniczających szerokość chodnika do minimum, powstaną wygodne perony wysunięte w stronę jezdni (tzw. antyzatoki). Dzięki nim korzystanie z komunikacji zbiorowej stanie się wygodniejsze, łatwiej będzie też przejść pieszo obok przystanku.

"Prosimy o wyrozumiałość"

Mieszkańców prosimy o wyrozumiałość dla zaplanowanych prac i wiążących się z nimi utrudnień. Kierowców samochodów prosimy o usunięcie zaparkowanych aut – będzie to możliwe przez cały weekend.
2016-09-22 18:45 1795

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.