Rusza Grochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

W roku akademickim 2008/2009 rozpocznie swoją działalność Grochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa na terenie naszej Dzielnicy, została zrealizowana dzięki pomocy Urzędu Dzielnicy i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Zajęcia odbywać się będą na podobnych zasadach jak na wyższych uczelniach. Poprowadzą je wykładowcy akademiccy oraz autorytety ze świata kultury i sztuki. Rok akademicki podzielony będzie na dwa semestry, wykłady odbywać się będą 2 razy w tygodniu - we wtorki i czwartki od  godziny 10.00. Ponadto co drugą środę planowane są seminaria. Zajęcia będą obejmować między innymi tematykę medyczną, wybrane zagadnienia z dziedziny  psychologii, socjologii, kulturoznawstwa oraz etyki. Dodatkowo zaplanowano: zajęcia sportowe, gimnastykę, pływanie, Nordic Walking (czyli chodzenie z kijkami). Do dyspozycji uczestników będzie pracownia malarska, pracownia komputerowa. Zajęcia w terenie (Zamek Królewski, Muzeum Narodowe, Muzeum Historyczne) oraz wycieczki stanowić będą dodatkową atrakcję.

„Dostosujemy zakres tematyczny do potrzeb uczestników zaraz po ich naborze”- zapewnia Pani Elżbieta Kamińska, współtwórca i Wiceprezes Uniwersytetu Grochowskiego oraz kilkuletni słuchacz jednej ze starszych tego typu uczelni na Bielanach.

Dzięki Uniwersytetowi seniorzy naszej społeczności - stanowiący coraz większą grupą naszego społeczeństwa – poszerzą swoją wiedzę i będą mieli szansę na doskonalenie swoich umiejętności. Pobudzenie aktywności intelektualnej pozwoli na włączenie się w nurt codziennego życia poprzez kształtowanie otaczającej  rzeczywistości oraz udzielanie wsparcia swoim rodzinom i przyjaciołom w rozwiązywaniu problemów życia codziennego. „Żyj długo, ale zdrowo” – zachęca Pani Kamińska.

Istotne wsparcie Urzędu Dzielnicy Praga Południe pozwoliło uruchomić Uniwersytet już w tym roku. Dzięki temu zajęcia odbywać się będą w nowoczesnych salach Centrum Promocji Kultury, a siedzibą stałą Uniwersytetu będzie lokal przy ul. Chrzanowskiego 13, który został wynajęty po preferencyjnych cenach.

Zapisy odbędą się w dniach 14-15 lipca br. w godz. od 11.00 do 14.00 w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2. Należy mieć przy sobie zdjęcie oraz 200 zł płatne jednorazowo przy zapisie (50 zł wpisowe i 150 zł czesne za cały rok akademicki). Wszelkie informacje pod nr tel.: 696 479 778.

Serdecznie zapraszamy.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2008-07-04 11:17 1221

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.