Rozwój Veturilo po 2016 roku

Jak ma się zmienić system rowerów miejskich Veturilo? Ile ma być wypożyczalni i gdzie się znajdą? Co można poprawić, by system był jak najlepszy? Rozpoczynamy konsultacje społeczne dotyczące przyszłości rowerów Veturilo w Warszawie. Warsztat na Pradze-Południe 17 września (czwartek), godz. 18.00-20.00, Centrum Społeczne Paca 40, ul. Paca 40. Spotkanie konsultacyjne na Pradze-Południe 6 października (wtorek), godz. 18.00, Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty, ul. Grochowska 262. ZAPRASZAMY!

System Veturilo działa w Warszawie od 2012 roku. Popularność rowerów miejskich przerosła wszelkie oczekiwania. Skorzystało z nich już 340 tys. osób, wypożyczając jednoślady ponad 5 mln razy. Umowa z obecnym operatorem systemu, firmą Nextbike Polska, obowiązuje do końca 2016 roku. Co dalej?
O to właśnie chcemy zapytać warszawiaków. Od 3 września do 13 października br. trwają konsultacje społeczne dotyczące kształtu systemu rowerowego w kolejnych latach. Zanim Zarząd Dróg Miejskich wybierze nowego operatora, opracowana zostanie koncepcja, wskazująca m.in. zasięg terytorialny systemu, rozwiązania techniczne rowerów i stacji, kwestie taryfy. Uwagi zebrane podczas konsultacji społecznych będą cennym wkładem w opracowanie tej koncepcji.
Spotkania konsultacyjne w dniach 22 września – 13 października będą poświęcone bodaj najważniejszej dla mieszkańców kwestii – liczbie i rozmieszczeniu wypożyczalni. Spotkania będą dotyczyć 7 obszarów, pokrywających się z dawnym podziałem na dzielnice. Aby ułatwić Wam składanie propozycji, przygotujemy specjalną interaktywną mapę, pozwalającą na rozlokowanie stacji na terenie wybranego obszaru. Liczba stacji będzie różna w zależności od wariantu – obecnego, rozwojowego i maksymalnego. W każdym z wariantów liczba stacji będzie ograniczona, zaś ich ustawienie uzależnione powinno być od odległości do pozostałych wypożyczalni – zbyt mała gęstość stacji powoduje, że cały system działa znacznie słabiej.  

Wszelkie uwagi możecie również zgłaszać mailowo – na adres veturilo@zdm.waw.pl – do 13 października 2015 r.

Z powodów technicznych forum internetowe jeszcze nie działa, za co przepraszamy. Prosimy o przesyłanie uwag na powyższy adres poczty elektronicznej.

TERMINY WARSZTATÓW

  • 17 września (czwartek), godz. 18.00-20.00, Centrum Społeczne Paca 40, ul. Paca 40.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2015-09-16 10:42 1246

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.