Rozpoczęcie roku szkolnego 2005/2006

Ponad 22 tysiące uczniów południowopraskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęło 1 września br. nowy rok szkolny. Burmistrz Tomasz Koziński uczestniczył w uroczystościach w XIX LO im. Powstańców Warszawy oraz Zespole Szkół Sportowych nr 70.

W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2005/2006 w LO im. Powstańców Warszawy na ulicy Zbaraskiej 1 uczestniczyli – poza Burmistrzem Dzielnicy – także zastępca Burmistrza Krzysztof Wieczorek, przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Mirosława Terlecka, Naczelnik Wydziału Oświaty Dzielnicy Praga Południe Marzena Adamiak, przedstawiciele Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, a także uczniowie, absolwenci liceum i rodzice.

Burmistrz Tomasz Koziński zwracając się do uczniów przypomniał, że 1 września oznacza nie tylko koniec wakacji i rozpoczęcie roku szkolnego, ale jest także dniem wielkich historycznych rocznic. „Pierwszego września 66 lat temu wybuchła II wojna światowa, w ubiegłym roku miały miejsce tragiczne wydarzenia w szkole w Biesłanie. To, że dzisiaj możemy się tutaj wszyscy spotkać jest w dzisiejszym, szalonym świecie czymś naprawdę wyjątkowym, o czym powinniśmy pamiętać” – mówił Burmistrz.

Burmistrz nawiązał również do 31 sierpnia 1980 roku, powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. „25 lat temu Polacy przeciwstawili się władzy komunistycznej, to dzięki postawie tamtego pokolenia dzisiaj żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce. W tym roku wielu uczniów po raz pierwszy weźmie udział w wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Apeluję do nich – korzystajmy z wolności, którą wywalczyła dla nas „Solidarność”, dla dobra naszego kraju” – podkreślił Tomasz Koziński.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 1 września odbyło się także w Zespole Szkół Sportowych nr 70 im. płk Leliwy-Roycewicza przy ulicy Siennickiej 40. Burmistrz życząc młodzieży jak największych sportowych sukcesów przekonywał, że wielkim sportowcem można być tylko wtedy, gdy zdobędzie się dobre, wszechstronne wykształcenie. „Wiedza jest podstawą, jestem przekonany, że tutaj w Zespole Szkół Sportowych będziecie odnosili sukcesy zarówno w nauce jak i sporcie”.

Na Pradze Południe rok szkolny 2005/2006 rozpoczęło 22 tysiące uczniów we wszystkich typach szkół oraz 4 tysiące przedszkolaków. W dzielnicy działa ponad 120 placówek oświatowych.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2005-09-01 13:35 1131

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.