Równiej na kładce. Mrok pozostał...

Skromny mostek nad kanałkiem Kawęczyńskim doczekał się w ostatnim miesiącach tak potrzebnego niewielkiego remontu. Usunięte zostały grożące upadkiem nierówności oraz zamontowano metalowy płotek. Niestety, główny problem czyli brak jakiegokolwiek oświetlenia pozostał nadal nierozwiązany.

Coś drgnęło...

O niewielkiej kładce zbudowanej nad kanałkiem Kawęczyńskim (Olszynki Grochowskiej) na wysokości ulicy Sztabowej pisaliśmy już kilka razy. Los ciemnego i nieco zaniedbanego przejścia nie pozostał obojętny również radnym dzielnicy Pragi Południe, którzy złożyli w tej sprawie kilka interpelacji. Jak widać było warto, ponieważ w tym roku zostały wykonane pierwsze od wielu lat prace zabezpieczające. Zadowolenie użytkowników przeprawy mija jednak całkowicie z chwilą zapadnięcia zmroku, gdyż miejsce wciąż nie posiada żadnego oświetlenia.

"Muszę chodzić naokoło. Boję się..."

W tym momencie trzeba jeszcze raz podkreślić: brak oświetlenia stwarza realne zagrożenie bezpieczeństwa dla korzystających z przejścia mieszkańców. Zupełne ciemności na odcinku około 60 metrów sprawiają, iż dla części mieszkańców oraz dzieci wracających ze szkoły - przejście przez mostek to chwile z duszą na ramieniu...

"Gdy jest ciemno zbierają się na niej pijacy. Muszę chodzić naokoło. Boję się..." - żali się starszy mężczyzna, mieszkaniec pobliskiego osiedla.

Kto z czytelników nie wierzy, że pod koniec 2013 roku są jeszcze takie miejsca na terenie dzielnicy zapraszam w sezonie jesiennym już około godziny 17 na kładkę. Wrażenie niezapomniane... A przecież wydaje się, iż można szybko i bez dużych nakładów finansowych problem jeśli nie całkowicie to w znacznej części rozwiązać.

Proste rozwiązanie

Otóż na wysokości kładki znajduje się (widoczny na zdjęciu) betonowy słup, na którym można umieścić oprawę oświetleniową ze źródłem światła skierowanym w stronę kładki. Taka operacja nie jest chyba zbyt skomplikowana ani czasochłonna a spowoduje znaczną poprawę doświetlenia okolic kładki. Kolejnym etapem powinno być zainstalowanie 1-2 latarni już w bezpośrednim sąsiedztwie mostku.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-11-06 16:31 1083

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.