Rondo Wiatraczna bez Universamu

To już niemal pewne... Ikona Grochowa i całej Pragi Południe idzie pod kilof. W miejscu zburzonego budynku Universamu Grochów powstanie nowa inwestycja deweloperska z częścią usługową-handlową. Nowy projekt realizowany przez firmę Dantex będzie nosił roboczą nazwę "POLSKA Rondo Wiatraczna".

Obiekt oddany do użytku równo 35 lat temu, był w 1977 roku odpowiednikiem centrów handlowych na Zachodzie Europy i przez wiele lat prawdziwą perełką wśród sklepów WSS "Społem".

Nie jest tajemnicą, iż WSS "Społem", który w 1977 roku oddał do użytku budynek Universamu na Rondzie Wiatraczna szukał od kilku lat potencjalnego inwestora gotowego wspólnie z WSS "Społem" przeprowadzić tak poważny projekt. Budynek, który na początku był nowoczesną galerią handlową dziś jest w fatalnym stanie. Pękające ściany, przeciekający dach to tylko niektóre znaki, iż czas jego eksploatacji dobiega końca. Warto pokreślić, iż pierwotnie planowano użytkować budynek tylko do około 1997 roku....

Dwie wieże

W miejscu starego budynku mają stanąć dwie 16-piętrowe wieże. Połączyć ma je kilkupiętrowe podium, gdzie swoje miejsce ma znaleźć galeria handlowa. Planuje się też zielony dziedziniec, na którym być może zostanie ustawiona rzeźba kobiety obecna dziś przy fontannach. Planowane jest również ocalenie neonu obecnego Universamu.

W ramach przedsięwzięcia deweloper zamierza zbudować około 400 mieszkań i 770 miejsc parkingowych. Funkcja mieszkaniowa będzie połączona z funkcją handlową. "Planujemy wybudować część handlową o powierzchni 12 tys. mkw. Obecnie nie jesteśmy w stanie określić ilości lokali, które powstaną w obiekcie handlowym. Zakończyliśmy etap koncepcyjny dla całości inwestycji. Chcemy rozpocząć budowę w 2015 roku. Potrwa ona około dwóch lat" - powiedział magazynowi "Eurobuild CEE" Marek Roefler, prezes zarządu Dantex. Wartość inwestycji to około 180 mln zł.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-06-11 19:43 1348

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.