Rodzinne szkolne majówki

Wesoło spędzali czas uczniowie praskich podstawówek w ostatnią sobotę maja. W kilku placówkach odbywały się rodzinno - majowe festyny. Brały w nich udział nie tylko dzieci. Do wspólnej zabawy zaproszeni zostali rodzice i opiekunowie, a także pedagodzy.

W Szkole Podstawowej nr 255 im. C. K. Norwida to nauczycielki przed dziecięcą publicznością wykonały brawurowo przebój „Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…”, a rodzice zachęceni zostali do sprawdzenia się w dyktandzie.

W Szkole Podstawowej nr 279 im. Batalionów AK „Gustaw” i „Harnaś” można było obejrzeć występy taneczne, podziwiać i zakupić prace plastyczne uczniów, a nawet poćwiczyć pod okiem instruktora wspinaczkę linową. Część imprez z uwagi na dość chmurno-deszczową pogodę przeniosła się ze szkolnych boisk do budynków.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 215 im. Piotra Wysockiego program artystyczny wykonały na szkolnych korytarzach, gdzie można było również obejrzeć ciekawe wystawy i prezentacje krajów i kontynentów. Wszędzie na gości festynów czekały też stoiska ze smacznymi przekąskami, najczęściej przygotowanymi siłami własnymi szkoły i rodziców.

Zaangażowanie kadry pedagogicznej i dzieci w przygotowanie zabawy i programów artystycznych podziwiali również Radni Dzielnicy Praga Południe – w S.P. nr 255 Irena Bartosińska, Teresa Kuźmińska, Bożena Manarczyk i Ryszard Kalkhoff, a w S.P. nr 279 – Bogdan Jeziorski. Wszędzie dzieci bawiły się doskonale, brały udział w konkursach i loteriach.

Za to w swoistym wyścigu z czasem wziął udział Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga Południe Jarosław Karcz chcąc spędzić choć parę chwil w każdej ze szkół – udało się to jednak z powodzeniem.

Po tak sympatycznych majówkach pozostaje pogratulować dyrektorom – Paniom: Zofii Filip z S.P. nr 279 , Małgorzacie Rydzewskiej z S.P. nr 215 i Małgorzacie Wiadernej z S.P. nr 255 – i życzyć trochę lepszej pogody na majówki za rok.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2009-06-03 19:30 1217

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.