Rodzinna kawiarnia Wolna Przestrzeń

Wolna Przestrzeń, fot. www.facebook.com/KawiarniaWolnaPrzestrzen
Wolna Przestrzeń, fot. www.facebook.com/KawiarniaWolnaPrzestrzen
Na Grochowie przy Paca 40 powstało nowe, wyjątkowe miejsce - Wolna Przestrzeń. Unikalne połączenie coworkingu rodzicielskiego wraz z opieką nad dziećmi i przytulnej rodzinnej kawiarni. Jest to inicjatywa Fundacji Rodzinna, która została powołana w celu pomagania rodzinom w coraz bardziej wymagającym globalnym otoczeniu.

"Odkąd jesteśmy rodzicami marzyliśmy o miejscu, w którym rodzice jednocześnie mogliby pracować zawodowo i być blisko z dziećmi. Nasze marzenie właśnie się spełnia" - mówi Karolina Oczyp, prezeska Fundacji Rodzinna.

Wolna Przestrzeń to miejsce, na które składają się trzy integralne elementy: coworking, Klub Malucha dla dzieci, których rodzice będą korzystali z przestrzeni do pracy, oraz przytulna kawiarnia.

W ramach prowadzonych działań będzie można skorzystać m.in. z sali warsztatowej i strefy coworkingowej, które będą dostępne za darmo - wystarczy zgłosić się do organizatorów i zarezerwować miejsce. Kolejnym krokiem będzie uruchomienie Klubu Malucha, w którym, pracujący w strefie coworkingowej rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy pod profesjonalną opieką pedagogów.

W kawiarni Wolna Przestrzeń już teraz można napić się pysznej kawy i wyśmienitych herbat oraz zjeść firmową kanapkę. Wszystko to jest dostosowane do potrzeb młodych rodziców oraz mam karmiących naturalnie –  dostępna jest m.in. kawa bezkofeinowa, mleko roślinne, wegetariańskie kanapki. W menu nie zabraknie także pożywnych przekąsek i napojów dla najmłodszych.

"Bardzo zależy nam, by oferować zdrową alternatywę dla wszechobecnego niezdrowego jedzenia, dlatego w naszej ofercie dostępne są produkty bezglutenowe czy bezcukrowe. Także weganie znajdą u nas coś dla siebie. Przewidujemy również specjalne pozycje w menu przygotowane z myślą o fanach ruchu na świeżym powietrzu – koktajl bananowy z masłem orzechowym domowej roboty to jedna z nich" - dodaje Karolina Oczyp.

"Jesteśmy przekonani, że Wolna Przestrzeń stanie się miejscem towarzyskich spotkań, twórczej pracy i okazją do udziału w wielu inspirujących warsztatach, które planujemy. Już teraz serdecznie zapraszamy do odwiedzania nas na ulicy Paca 40 i śledzenia naszych poczynań na Facebooku oraz stronie internetowej Fundacji" - mówi Katarzyna Kamińska, dyrektor Fundacji.

Wolna Przestrzeń powstaje w ramach projektu "Prowadzenie Centrum Społecznego PACA w latach 2016-2018 oraz wspierania działań lokalnych na terenie objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku" współfinansowanego przez m.st. Warszawę”.
2016-05-17 12:09 5214

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.