Remont chodnika przy CH King Cross

Naprawa chodnika na ulicy Jubilerskiej
Naprawa chodnika na ulicy Jubilerskiej
Na ulicy Jubilerskiej przy Centrum Handlowym King Cross Praga na Grochowie trwa remont mocno zniszczonego chodnika. Prace są wykonywane na zlecenie Urzędu Dzielnicy po interwencji mieszkańców oraz radnego Dariusza Lasockiego.

Chodnik niszczony przez samochody ciężarowe

Od strony ulicy Jubilerskiej znajduje się rampa dla dostawców supermarketu. Przez wiele lat jej wąski wjazd był zmorą kierowców samochodów dostawczych. Niewielka ulica Jubilerska przedzielona pasem zieleni oraz wysokie krawężniki wymagały od kierowców dużej wprawy za kierownicą. Tym, którym zabrało szczęścia groziło uszkodzenie samochodu lub pobliskiego chodnika. W czasie wykonywania manewrów doszło nawet do potrącenia pieszego.

Rozerwany zbiornik

W dniu 7 sierpnia 2012 roku nieuważny kierowca zahaczył zbiornikiem paliwa o krawężnik doprowadzając do jego rozerwania. Na ulicę mogło wyciec nawet 100 litrów oleju napędowego z ciężarówki. Kilka miesięcy po tym wydarzeniu zarządca Centrum Handlowego King Cross Praga zdecydował się przebudować wjazd pod rampę dla dostawców. Zniszczony chodnik jednak pozostał aż do końca 2015 roku, kiedy doczekał się wreszcie tak potrzebnego remontu.
2015-11-25 17:14 1270

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.