Referat Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego został uroczyście otwarty

Było powitanie, były przemówienia, wspólne zwiedzanie i gratulacje. Odnowiony i unowocześniony Wydział Obsługi Mieszkańców oraz Referat Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego zostały uroczyście otwarte! Jak to się zaczęło?

W lipcu 2008r. urzędy dzielnic przejęły od Ośrodka Pomocy Społecznej zadania związane z obsługą świadczeń rodzinnych; zasiłków alimentacyjnych i rodzinnych.

Na terenie Pragi Południe świadczenia z funduszu alimentacyjnego pobiera aktualnie 695 osób; miesięcznie Referat obsługuje 4 380 rodzin. Kwota na wypłatę wszystkich świadczeń jakie w tym roku były, są lub będą zrealizowane wynosi prawie 15 mln Przy obsłudze tak potężnej liczby klientów i pieniędzy pracuje 12 osób.

Do tej pory wypłaty tych świadczeń na Pradze Południe odbywały się w pomieszczeniach OPS przy ul. Paca – w niewielkich pokojach na piętrze, bez windy i innych niezbędnych udogodnień dla mieszkańców.

Koniecznym zatem stało się wygospodarowanie nowej powierzchni i przygotowanie pomieszczeń spełniających standardy nowoczesnej obsługi klientów. Jednocześnie chcieliśmy skupić wszystkie usługi Urzędu w tym samym budynku tak, aby klient chcący załatwić kilka spraw w Urzędzie mógł to zrobić w jednym miejscu.

Tak oto przy ul. Grochowskiej 274 powstała nowa siedziba Referatu Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego składająca się nie tylko z nowoczesnych stanowisk obsługi klienta, ale również z przestronnej poczekalni. Dostęp do Urzędu oraz pomieszczenia zostały dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych.

Rodzice z małymi dziećmi mają do swojej dyspozycji osobny pokój z umywalką, przewijakiem i fotelem do karmienia.

Klienci wymagający dyskrecji mogą skorzystać z pokoju do rozmów indywidualnych.

Przy okazji modernizacji nowe pomieszczenia zyskały tez Urząd Stanu Cywilnego, Delegatura Biura Administracji i Spraw Obywatelskich oraz Wydział Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Pragi Południe. Powstała nowa kancelaria.

W tym roku Wydział Obsługi Mieszkańców Pragi Południe został uznany za jeden z najlepszych w Warszawie – zajęliśmy II miejsce w IV edycji Konkursu na Najlepszy WOM. Jest to dla nas ogromny sukces, ale też motywacja, żeby być coraz lepszym. Modernizacja jest kolejnym krokiem w kierunku stałego podnoszenia jakości świadczeń i dbałości o komfort mieszkańców Pragi Południe podczas załatwiania spraw urzędowych w Dzielnicy.

W uroczystości uczestniczyli: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, Posłanka na Sejm RP Alicja Dąbrowska, Radni Miasta Stołecznego Warszawy oraz Dzielnicy Praga Południe, Burmistrz Pragi Północ Pani Jolanta Koczorowska oraz Burmistrz Wawra Jacek Duchnowski, a także Zastępca Dyrektora OPS na Pradze Południe Pani Izabela Zwierz.

Radni Dzielnicy Praga Południe: Ryszard Kalkhoff, Monika Suska i Teresa Kuźmińska oraz Zastępca Dyrektora OPS Izabela Zwierz.

Błogosławieństwa udzielił Ksiądz Prałat Krzysztof Ukleja – proboszcz parafii Najczystszego Serca Maryi Panny.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2009-08-21 20:29 1459

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.