Psotne Babki - słodkie pionierki w śpiącej części Grochowa

Wnętrza lokalu, fot.  www.facebook.com/PsotneBabki
Wnętrza lokalu, fot. www.facebook.com/PsotneBabki
Od 3 miesięcy na Dwernickiego 22 na Grochowie pachnie kawą i ciastem. I to jakim - własnoręcznie pieczonym przez właścicielki Cafe Psotne Babki - kawiarnio-cukierni. Wtedy właśnie, Izabela Dorobińska i Joanna Matuszewska postanowiły przenieść także do reala swoją internetową działalność cukierniczą. Obie ukończyły kursy i szkolenia z zakresu gastronomii, aczkolwiek podkreślają, że jest to przede wszystkim ich pasja. Jedna z nich ma także korzenie cukiernicze – jej dziadek był mistrzem cukierniczym.

Wybór miejsca jest nieprzypadkowy – obie właścicielki pochodzą z Grochowa i chcą tu być i pracować. Kawiarnia kierowana jest więc głównie do społeczności lokalnej i ma za zadanie ułatwić nawiązywanie więzi.

Nietuzinkowa nazwa odzwierciedla osobowość właścicielek; ich pasję uwidacznia też własnoręczna aranżacja wnętrza lokalu, w którym nowoczesny design w sposób harmonijny łączy się ze starymi sprzętami i meblami. Można tu zobaczyć stare radioodbiorniki, samowar, syfony, liczydła czy fotele. Ważne jest to, że przedmioty te pochodzą w całości z polskich fabryk. Na ścianach można podziwiać rozpięte na drewnianych ramach zdjęcia na płótnie, przedstawiające autentyczne słodkie wyroby właścicielek

Tutaj wszelkie słone i słodkie wypieki robione są na miejscu. Lokal posiada własne zaplecze z kuchnią,  w której prace można podglądać…z zewnątrz, od ulicy przez okienko w kształcie szpiega z Krainy Deszczowców. W menu dominują ciasta i ciastka, gofry, domowe konfitury, kawa i herbata na różne sposoby, czekolada na gorąco, niebawem będą też naleśniki. Wśród zimnych napojów można znaleźć również te, wytwarzane na Grochowie, jak słynna oranżada i tonik.

Właścicielki wykonują także na zamówienie torty i ciasta, catering słodki i słony. W lokalu organizowane są urodziny i mini-imprezy. Czymś, co różni tę kawiarnię od innych to szkolenia gastronomiczne, na których można poznać m.in. tajniki fermentacji produktów, użytkowania ziół, robienia pierogów czy pieczenia ciasta drożdżowego.

Lokal posiada toaletę, istnieje możliwość płatności kartą, mile widziane są psy, dla których udostępniana jest miska z wodą oraz psie przysmaki.

Kawiarnia czynna jest od wtorku do piątku od 12.00 do 20.00, a w soboty i niedziele od 13.00 do 20.00.

Jak mówią właścicielki, dla nich klient to przyjaciel, zapraszamy zatem do Psotnych Babek, które Gotują na Okrągło.
2015-09-04 21:15 5766

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.