Przybywa punktów Hot Spot

W ostatnich tygodniach na skrzyżowaniu Wiatracznej i Szaserów pojawiło się oznakowanie punktu darmowego dostępu do Internetu. Obecnie na terenie Pragi Południe znajduje się łącznie jedenaście miejsc, w których dostępny jest bezprzewodowy Internet.

Dostępna od 2010 roku w Warszawie darmowa sieć  Wi-Fi jest również obecna w 11 punktach na terenie Pragi Południe:

1. skrzyżowanie Wiatraczna - Szaserów
2. skrzyżowanie Waszyngtona - Kinowa
3. skrzyżowanie Waszyngtona - Międzynarodowa
4. skrzyżowanie Abrahama i Kapelanów Armii Krajowej
5. skrzyżowanie ul. Egipskiej / Afrykańskiej
6. skrzyżowanie ul. Fieldorfa i Bora Komorowskiego
7. skrzyżowanie ulic Francuska/Zwycięzców - budynek Francuska 1
8. skrzyżowanie ulic Francuska 12A/ Obrońców - słup oświetleniowy ZDM nr 29056
9. skrzyżowanie ulic Francuska / Walecznych - słup oświetleniowy ZDM nr 5580
10. Rondo Waszyngtona
11. Plac Szembeka

"Dziesięć pierwszych Hot Spotów powstało z inicjatywy Urzędu Dzielnicy Praga Południe oraz zostało sfinansowanych przez Urząd (wraz ze środkami pozyskanymi z projektów unijnych). Wszystkie oznaczone są niebieskimi lub brązowymi tablicami (w przypadku umieszczenia ich na zabytkach) z napisem HOT SPOT UM-Warszawa. Natomiast 11 punkt, w którym również jest dostęp do bezprzewodowego Internetu, został uruchomiony wraz z nowym węzłem monitoringu miejskiego przez Biuro Informatyki i Przetwarzania Informacji m. st. Warszawy" - czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego Marka Borkowskiego.

Jak surfować

Każdy z w/w punktów ma zasięg o średnicy do ok. 300-400 m, w zależności od lokalnych warunków oraz typu używanego urządzenia. Surfować można za darmo, 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Każdy Hot Spot pozwala na korzystanie z Internetu o maksymalnej prędkości 512 kb/s – download/ upload. Połączenie trwa do 30 minut, a kolejną sesję można rozpocząć po ponownym zalogowaniu się.

Połączenie ze stołeczną bezprzewodową siecią internetową możliwe jest dla dowolnych urządzeń posiadających kartę Wi-Fi, np. telefon komórkowy, laptop, palmtop czy notebook. Aby połączyć się z Internetem należy wyszukać w urządzeniu dostępne sieci bezprzewodowe, następnie wybrać połączenie z siecią Wi-Fi o nazwie UMWarszawa. W przeglądarce internetowej wpisujemy dowolny adres URL. System automatycznie przekieruje na stronę logowania do miejskiej sieci Wi-Fi. Logowanie do systemu nastąpi po podaniu adresu e-mail i zatwierdzeniu regulaminu.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-06-13 19:50 1061

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.