Przedszkolaki piszą bajki

W konkursie literackim „Moja pierwsza książka” adresowanym do przedszkolaków udział wzięło 109 młodych autorów ( 5-latków ) pod opieką 27 nauczycieli z przedszkoli publicznych i niepublicznych na Pradze Południe. Do konkursu zgłosiły się też dwie placówki spoza dzielnicy.

Podczas uroczystego zakończenia Konkursu 8.12.2009 r., do „kawiarenki literackiej” zorganizowanej w Przedszkolu nr 295 „Kraina Bajek” przy ul. Afrykańskiej 9 przybyło wielu gości. Byli wśród nich autorzy książeczek, reprezentanci przedszkoli biorących udział w konkursie, opiekunowie i pedagodzy. Udział w spotkaniu wziął również Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga Południe Jarosław Karcz. Opowiadał dzieciom o swoich ulubionych bohaterach bajek i pytał młodych autorów o ich ulubieńców i pasję czytania. Wszyscy goście mogli obejrzeć autorskie egzemplarze książek i wysłuchać kilku utworów. Bajki i opowiadania były różnorodne; krótkie i dłuższe, pięknie ilustrowane, zapisywane z pomocą rodziców ale zawsze oryginalne. O zwierzętach, królewnach, smokach. Dzieci z „Krainy Bajek” przygotowały również przedstawienie o niesfornych myszkach na podstawie jednej z wyróżnionych prac.

Prowadząca spotkanie Dyrektor Przedszkola nr 295 Grażyna Orzechowska Mikulska powiedziała, że w tym konkursie nie ma ani pierwszego, ani drugiego, ani trzeciego miejsca. Wszyscy autorzy zasługują na wielkie brawa.

Uczestnikom konkursu zostały wręczone nagrody książkowe i dyplomy. Takie wyróżnienia przyznane zostały również wszystkim placówkom biorącym udział w konkursie.

Konkurs literackim był ostatnim elementem programu „Moja pierwsza książka” mającego na celu rozwijanie kompetencji językowych dzieci 5-letnich. Zorganizowany został we współpracy z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Praga Południe; w Bibliotece nr 55 odbywały się spotkania z autorami książek dla dzieci. Przedszkolaki uczestniczyły również w warsztatach papierniczych i odwiedziły Muzeum Literatury.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2009-12-11 21:14 1076

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.