Przebudowa Osieckiej na finiszu. Wróciły drzewa

Dobiega końca przebudowa ulicy Osieckiej na Grochowie. Nawiązując do dawnego klimatu ulicy w ostatnich dniach zostały posadzone nowe drzewa - 72 klony pospolite.

Remont ulicy, który rozpoczął się w połowie października br. i związana z nim wycinka całego urokliwego drzewostanu wzbudzała wiele emocji wśród mieszkanców tej kameralnej ulicy. Niektórzy z nich nie mogąc wyrazić swojego żalu i smutku za bezpowrotnie utraconą 60 - letnia aleją kasztanową zapalali na ściętych drzewach znicze.

Obecna ulica Osiecka zmieniła się nie do poznania. Wymieniono chodniki, krawężniki, ustawiono  nowe latarnie. Wykonano też tak potrzebne odwodnienie. Przy posesjach wytyczono miejsca postojowe. Ulica po modernizacji zyskała nową nawierzchnię, jest wyraźnie szersza co zapewne ułatwi komunikację w tym rejonie.

Utracony klimat

Niestety, to co nadawało klimat tej uliczce zostało utracone. I choć nowe zasadzone klony będą rosły szybko to jeszcze minie wiele lat zanim ulica nawiąże klimatem do poprzedniej...  Trochę niepokoi fakt, iż nowe drzewa zostały posadzone na przełomie listopada i grudnia czyli już znacznie po najbardziej optymalnym terminie do przeprowadzenia takiej operacji - jakim jest październik. Czy ich system korzeniowy zdoła się rozwinąć przekonamy się dopiero wiosną...

Remont Osieckiej był niewątpliwie potrzebny. Sami mieszkańcy tego oczekiwali zwracając się do władz dzielnicy, jednak jego skala, brak przeprowadzonych konsultacji społecznych i zakres na pewno pozostaną na długo w pamięci zarówno mieszkańców jak i urzędników.

Koszt przebudowy ulicy wyniósł około 1,5 mln zł. Wykonawcą prac było Konsorcjum Firm - Lider - GRANAR Sp. z o.o., INVEST AG Sp. z o. o.
Źródło: Portal Twoja Praga
2012-12-04 09:14 1092

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.