Przebudowa Chrzanowskiego już wkrótce

Ulica Wojciecha Chrzanowskiego na Grochowie, której stan techniczny od wielu lat woła o pomstę do nieba doczeka się wkrótce gruntownej przebudowy.

W tej jednej z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych na terenie Pragi Południe w 2013 roku swoje oferty złożyło aż 11 firm. Największą ilość punktów otrzymała a zarazem wygrała przetarg firma Królik Włodzimierz KROL Zakład Robót Drogowych i Inżynieryjno-Instalacyjnych z Wołomina oferująca cenę 4 045 mln zł brutto.

Zakończenie prac za rok?

Przewidziany zakres robót obejmuje budowę ulicy Chrzanowskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Podskarbińską do skrzyżowania z ulicą Wiatraczną o długości 733,99 m. Ulica otrzyma nową nawierzchnię z asfaltobetonu. Po dwóch stronach zostaną wykonane nowe chodniki, pojawi się również ścieżka rowerowa. Projekt zakłada montaż nowego oświetlenia wraz z zabezpieczeniem istniejących kabli elektroenergetycznych kolidujących z projektowanym zagospodarowaniem terenu.

W czasie prowadzonych prac zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu, którą ma przygotować wykonawca prac.

W projekcie umowy zawarty jest termin zakończenia prac: 30 czerwca 2014 r. Jednak mamy zapewnienie ze strony Urzędu Praga Południe, iż dołoży on starań aby zakończenie nastąpiło znacznie wcześniej.

54 drzewa do wycinki

W czasie prowadzonych prac ze względów sanitarnych zostanie wyciętych 52 drzewa. Są to głównie klony i lipy, które mają chory pień, głęboko spękaną korę lub są drzewami uschniętymi czy usychającymi. Dwa drzewa zostaną usunięte z uwagi na kolizję z nowym projektem.

W miejsce usuniętych drzew zostaną posadzone nowe w ilości 61 szt.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-05-06 19:55 1134

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.