Program "Bezpieczne życie" na Pradze Południe

„Bezpieczne życie” to program prowadzony przez Państwową Straż Pożarną we współpracy ze szwedzką Ligą Obrony Cywilnej. Współpracującymi instytucjami są Policja, Straż Miejska i placówki oświatowe. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa dzieci w wieku szkolnym; w drodze do domu i w czasie wolnym, spędzanym poza szkołą, także w domu.

27 października b.r. w sali konferencyjnej Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty na Pradze Południe odbyło się spotkanie otwierające kolejną edycję programu realizowanego w praskich szkołach. Weźmie w niej udział 14 szkół podstawowych z Pragi Południe.

W ramach programu dzieci będą miały zapewnione spotkania m.in. z przedstawicielami policji, straży pożarnej. Odpowiednie pomoce dydaktyczne i wsparcie do realizacji programu otrzymają też nauczyciele.

W spotkaniu udział wzięli Marek Karpowicz – zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga Południe, Tadeusz Grzybowski -Zastępca Dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Podinspektor Wojciech Janicki – Komendant Rejonowy Policji Warszawa VII, Marek Kubicki – naczelnik Straży Miejskiej Warszawa VII. Państwową Straż Pożarną reprezentował Wiktor Zmysłowski. Licznie obecne były też na inauguracji dzieci ze szkół, w których program będzie realizowany.

Zastępca Burmistrza, Marek Karpowicz zachęcał uczniów do zainteresowania się programem „Bezpieczne życie”. Otrzymał też od przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej pluszowego pieska strażaka, który powędrował szybko z rąk Burmistrza do dzieci.

Organizatorzy programu przekazali dla Wydziału Oświaty Urzędu Dzielnicy Praga Południe materiały dydaktyczne, m.in. książeczki i zeszyty do prowadzenia zajęć oraz koszulki odblaskowe, które będą służyły uczniom z praskich szkół podczas wspólnych wyjść w teren.

W części artystycznej wystąpiły dzieci z Kabaretu „Szpila” ze Szkoły Podstawowej nr 255.

Przedstawiły kilka scenek związanych z możliwymi zagrożeniami w domu, w drodze do szkoły, w czasie wolnym i sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Był też artystyczny pokaz „odblaskowej” mody, piosenki i taniec.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2009-10-30 21:00 1327

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.