Prochową i Szaserów połączy nowa ulica

W perspektywie dwóch lat na Grochowie zostanie wytyczona nowa droga. Ulica o roboczej nazwie Nowonizinna zostanie zbudowana od ulicy Prochowej do ulicy Szaserów z wylotem na wprost bramy szpitala.
 
Tuż obok parku Polińskiego
 
Fragment planu miejscowego z zaznaczoną ulicą NowonizinnąOgłoszony kilka dni temu przez Urząd Dzielnicy Praga Południe przetarg zakłada wykonanie dokumentacji projektowej budowy ulicy Nowonizinnej od ul. Prochowej do ul. Szaserów, z odwodnieniem, oświetleniem, urządzeniem zieleni drogowej wraz z przesadzeniem drzew, usunięciem kolizji i zabezpieczeniem urządzeń elektroenergetycznych.

Budowa ulicy jest możliwa dzięki uchwalonemu kilka miesięcy temu miejscowemu planowi zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu Grochowa. Droga w kwalifikacji dróg ujęta jako droga dojazdowa o szerokości około 11 metrów ma w założeniu ułatwić komunikację w tym rejonie Grochowa. Jej efekt będzie można docenić szczególnie po ukończeniu budowy obwodnicy Śródmiejskiej.

Protest mieszkańców

Przeciwko ujęciu drogi w planie miejscowym sprzeciwiała się grupa okolicznych mieszkańców, dla których nowa ulica będzie będzie odcinała park od osiedli na Nizinnej, Prochowej i Paca. Ich sprzeciw został odrzucony.
Źródło: Portal Twoja Praga
2015-01-16 14:08 1264

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.