Prezydent Lech Kaczyński rozpoczął rok szkolny na Grochowie

Prezydent Warszawy Lech Kaczyński oraz Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Tomasz Koziński 1 września br. uczestniczyli w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkół Specjalnych nr 14 na ulicy Weterynaryjnej 3 Grochowie.

W uroczystościach wzięli udział również: Maxymilian Bylicki - Dyrektor Biura Edukacji Urzędu m. st. Warszawy oraz Grażyna Ożarek - Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu m. st. Warszawy dla Dzielnicy Praga Południe.

W skład Zespołu Szkół Specjalnych wchodzi Szkoła Podstawowa Specjalna nr 240 oraz Gimnazjum Specjalne nr 10. W sumie w 17 klasach ZS uczy się niemal 200 dzieci i młodzieży o lekkim i umiarkowanym upośledzeniu umysłowym.

"To szczególnie ważny rok dla naszej szkoły: w 2004 roku mija bowiem 50 lat od wybudowania budynku, w którym się znajdujemy oraz 25 lat odkąd powstała w niej szkoła podstawowa nr 240. W ten wyjątkowy rok wchodzimy z radości? oraz wielką ochotę do nauki i poznawania świata" – mówiła podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego pani dyrektor Beata Domańska. Podziękowała ona władzom miasta za fundusze, która szkoła otrzymała na generalny remont budynków. W ciągu ostatnich dwóch lat, od kiedy szkoła jest prowadzona przez miasto, udało się wymienić dach, okna i instalację elektryczną, odnowić sale lekcyjne i salę gimnastyczną oraz urządzić pracownię komputerową.

Prezydent Lech Kaczyński oraz Burmistrz Pragi Południe Tomasz Koziński obejrzeli całą placówkę. Było to okazją do omówienia najbardziej palących problemów, z jakimi borykają się wszystkie szkoły specjalne w Warszawie.

Prezydent zostawił dzieciom i młodzieży kilka koszy słodyczy oraz wpisał się do "Księgi pamiątkowej" szkoły.

 

Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2004-08-31 12:46 1019

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.