Praska Liga Piłki Halowej zaprasza!

Zapraszamy do udziału w rozgrywkach najlepszej profesjonalnej ligi piłki halowej dla amatorów w Warszawie. Zgłoszenia są już przyjmowane, a od 26 października na hali OSiR Praga Południe rozpoczęcie kolejnej edycji rozgrywek ligi halowej na hali na ul. Siennickiej na Grochowie.

Więcej szczegółów i zgłoszenia na www.plph.waw.pl lub 602 379 324. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. W poprzedniej decyzji w rozgrywkach brało udział 16 drużyn, najlepszą drużyną została drużyna SANTE, drugie miejsce zajęła drużyna BRS a trzecie Perkuna Boys.

Co tydzień w niedzielę w hali sportowej na Grochowie całe popołudnie należy do amatorów futsalu czyli gry w piłkę nożną halową. Drużyny grają na boisku po pięciu zawodników. Grają dwa razy po dwadzieścia minut tak jak w profesjonalnych rozgrywkach. Mecz sędziuje trzech sędziów, dwóch na boisku i trzeci przy stoliku. Sędzia techniczny pilnuje tablicy z wynikami i sporządza protokół pomeczowy w którym zapisuje kto strzelił bramkę, kto dostał żółtą kartkę. Właśnie mija 12 lat rozgrywek Praskiej Ligi Piłki Halowej.

Rozgrywki amatorskiej i najtańszej ligi w Warszawie rozpoczęły się od zorganizowania ligi dla sześciu drużyn harcerskich. Organizatorem jest Obwód Praga-Południe Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Obecnie liga jest dla wszystkich chętnych drużyn harcerskich, osiedlowych, firmowych a zawodnikami może być młodzież od 16 roku życia za zgodą rodziców i wszystkie pełnoletnie osoby bez względy na wiek.

Rozgrywki odbywają się w najlepszej hali w warszawie hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Pragi-Południe na Siennickiej. Zasady ligi są proste: każdy gra z każdym, zwycięża drużyna, która ma najwięcej punktów. PLPH prowadzi również rozgrywki na Targówku. W swojej historii rozgrywki były prowadzone na Pradze-Północ, Białołęce i w Wawrze. W lidze grały drużyny o egzotycznych i dziwnych nazwach np. strażacy tworzyli Edura Rescue Team (dalej gra na Targówku), znajomi Saskersi Old Boys, Saska Kępa, Perkuna Boys, Chaosu,  Abstynenci, Wysokoprocentowi, Alpaga Club, Kofeina Sport, Bijmy Krzyżaka i Prawie Najlepsi i wiele, wiele innych. Był też tajemniczy skrót UDW oznaczający urzędników dzielnicy Wawer oraz CKS czyli Cmentarny Klub Sportowy Grabarz Grochów. W drużynach można było spotkać byłych lub obecnych burmistrzów Wawra, Targówka, Ursynowa.

Zawodnikami byli między innymi Michał Olszewski wiceprezydent Warszawy (drużyna Supermarket), niezapomniany Paweł Wypych minister w Kancelarii Prezydenta RP, Paweł Michalec dyrektor OSiR Targówek obaj grali w drużynie Inferctus Cordis Przyczółek Grochowski (zawał serce) czy Bartosz Wichniarz radny Rady dzielnicy Praga Południe (drużyna CKS Grabarz Grochów).

Harcerze promują nie tylko grę i zdobyte gole, ale i grę fair play. Dlatego od samego początku są wręczane puchary za najmniejszą liczbę fauli, kartek i grę fair na boisku.

Mimo wielu problemów, liga dzięki pomocy Dyrekcji Ośrodków Sportu na Pradze Południe i Targówku oraz władz Dzielnicy prowadzi rozgrywki bez przerwy od 2003 r. Praska Liga Piłki Halowej na Pradze Południe jest rozgrywana pod patronatem Burmistrza Dzielnicy.

Zapraszamy na hale przy ul. Siennickiej do kibicowania i udziału w najlepszej profesjonalnej lidze amatorów futsalu.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2014-10-02 14:22 1732

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.