Praga Południe: Dzielnicowy Dzień Wolonariusza

5 grudnia 2013 po raz pierwszy w historii Praga-Południe będzie obchodzić Dzielnicowy Dzień Wolontariusza. To wyjątkowa okazja aby bliżej poznać swoich sąsiadów, którzy aktywnie włączają się w życie dzielnicy jako wolontariusze.

Południowopraskie organizacje pozarządowe i instytucje pracujące na co dzień z wolontariuszami postanowiły przy wsparciu Urzędu Dzielnicy zorganizować i wspólnie uczcić Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. – „Chcielibyśmy przede wszystkim podziękować wolontariuszom za pracę i zintegrować ich. Z tej okazji 5 grudnia 2013 szykujemy wiele atrakcji. W Centrum Społecznym Paca 40 odbędą się targi wolontariatu, podczas których będzie można poznać działające na terenie dzielnicy organizacje, ale przede wszystkim samych wolontariuszy, którzy wspierają i napędzają lokalne życie społeczne. Najbardziej wyróżniający się wolontariusze otrzymają nagrody Burmistrza Pragi-Południe. Chętni będą mogli wziąć również udział w warsztatach rEKOdzielniczych, stać się częścią interaktywnej wystawy, a na koniec pobawić się na koncercie południowo-praskich  hip-hopowców: „AJM" Bartka Pycha i Mateusza Kocińskiego” – mówi Karolina Kopińska z Centrum Paca 40.

Praga-Południa po raz pierwszy włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, ale to nie znaczy, że idea wolontariatu to tutaj nowość. Oprócz wielu organizacji pozarządowych prężnie działających w tym rejonie, w wolontariat zaangażowane są również władze dzielnicy. Ściśle współpracują z lokalnymi ośrodkami społecznymi i z samymi wolontariuszami. Największą siłą dzielnicy są właśnie ludzie, dlatego też celem Organizatorów, w tym i Urzędu jest popularyzowanie idei wolontariatu.
 
Dodatkowych informacji udzieli:
Karolina Kopińska
Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL
+48 607737545
karolinak@cal.org.pl
Zapraszamy organizacje i instytucje pracujące z wolontariuszami do udziału w konkursie na „Wyróżnionego wolontariusza” organizowanego przez :
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy,
Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe
Fundacja Dzieci Niczyje
Fundacja Pomocy Rodzinie "Gwiazdeczka”
Fundacja "Wspólna Droga" United Way Polska
Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL
Stowarzyszenie ATD Czwarty Świat
Stowarzyszenie Promocji Wolontariatu
Stowarzyszenie Wspólne Podwórko  

Konkurs organizowany jest w związku z Dzielnicowym  Dniem Wolontariusza i ma na celu uhonorowanie osób propagujących na co dzień wolontariat oraz pracujących bezinteresownie dla dobra innych. W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe i instytucje, które korzystają z pomocy wolontariuszy. Nagrodą w konkursie jest wyróżnienie przyznane przez Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2013-11-23 17:43 1165

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.