Poznaj historię z bazaru Szembeka

Animatorzy i badacze ze Stowarzyszenie Flaneur stworzyli stronę internetową o bazarze Szembeka na Grochowie, na której wspólnie z gimnazjalistami umieścili zebrane historie i anegdoty. Za kilka dni - 9 listopada zapraszamy na finał projektu! Oczywiście na Szembeku!

Projekt, realizowany przez Stowarzyszenie Badawczo-Animacyjne Flaneur ze środków m.st. Warszawy, trwał od lipca do października tego roku. Jego rdzeń stanowił cykl spotkań pozostających w temacie historii Grochowa, a przede wszystkim słynnego bazaru. Myślą przewodnią organizatorów było zebranie historii i wspomnień, które nagromadziły się podczas prawie 70 lat handlu u zbiegu Zamienieckiej i Grochowskiej, oraz uwiecznienie ich na dedykowanej temu miejscu stronie internetowej www.naszembeku.pl.

W ramach akcji odbyły się warsztaty i dyskusje z różnymi grupami mieszkańców. Na początku lipca w Klubokawiarni Kicia Kocia rozmawiano na temat przeszłości i przyszłości targowiska. Na spotkaniach warsztatowych młodzież z gimnazjum im. Piotra Szembeka uczyła się technik badań etnograficznych, historycznych i fotografii. Z kolei dla seniorów z okolicy zorganizowano zajęcia komputerowe.

Finał projektu będzie składał się z trzech wydarzeń. 9 listopada o godz. 12 na ogrodzeniu budowy Centrum Handlowego Szembeka zostaną zaprezentowane zgromadzone, historyczne i współczesne fotografie wraz z najciekawszymi z zebranych historii. W godzinach 13-15 pomiędzy Gocławkiem a rondem Wiatraczna będzie kursował specjalny tramwaj pełen grochowskich opowieści. O godz. 14:00 w Klubokawiarni Kicia Kocia rozpocznie się spotkanie, podczas którego organizatorzy projektu opowiedzą o jego przebiegu, zebranym materiale, a także przy udziale gości i mieszkańców rozpoczną dyskusję o charakterze tego ważnego dla Grochowa miejsca.

Więcej na: https://www.facebook.com/stowarzyszenieflaneur
www.flaneur.org.pl

Do zobaczenia na Szembeku!
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-11-05 13:51 1162

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.