Pożar mieszkania na Grochowskiej 86. W środku butle z gazem

Pożar mieszkania ma Grochowskiej 86, fot. mł.asp. Łukasz Grzyb
Pożar mieszkania ma Grochowskiej 86, fot. mł.asp. Łukasz Grzyb
W nocy doszło do pożaru mieszkania w budynku przy ulicy Grochowskiej 86 na Grochowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali gęsty czarny dym wydobywający się z okien lokalu mieszkalnego na pierwszym piętrze. W chwili przybycia zastępów, drzwi do mieszkania były otwarte, w środku nie było lokatorów.

W pierwszej fazie działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie podano dwa prądy wody w natarciu na palące się elementy wewnątrz pomieszczenia. Jeden z prądów biegł po klatce schodowej, drugi natomiast przez okno z wykorzystaniem drabiny nasadkowej. Osoba znajdująca się w lokalu samodzielnie go opuściła, następnie została wyprowadzona przez ratowników na zewnątrz budynku, gdzie udzielono poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Z mieszkania objętego pożarem wyniesiono 5 sztuk butli propan-butan 11-sto kilogramowych i dwie dwukilogramowe. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania zarzewi ognia oraz oddymiania i przewietrzania pomieszczeń i klatki schodowej. Równolegle do działań gaśniczych ratownicy z JRG 5 sprawdzali pozostałe mieszkania w budynku przy wykorzystaniu detektora wielogazowego oraz ewakuowali trzy osoby. Po ugaszeniu pożaru ponownie sprawdzono pogorzelisko. W środku nikogo nie odnaleziono.

W działaniach trwających ponad trzy godziny brało udział 18 strażaków.
Źródło: Straż Pożarna JGR 8
2015-11-28 21:34 1191

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.