Pożar budynku przy Osowskiej 34

fot. mł. kpt. Nikodem Kiełbowicz
fot. mł. kpt. Nikodem Kiełbowicz
17 października o godzinie 2 w nocy do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza w pustostanie przy ul. Osowskiej 34 na Grochowie.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków zastano pożar poddasza w pustostanie w fazie rozwiniętej. Ogniem objęte było około 50 m2 dachu. Dach budynku był konstrukcji drewnianej pokryta papą, co spowodowało szybki rozwój pożaru.  W pierwszej fazie działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów w natarciu: jeden na palące się poddasze, drugi do wewnątrz budynku. Podczas przeszukiwania pomieszczeń znaleziono i ewakuowano z pożaru pięciu mężczyzn - dwie osoby były nieprzytomne. Jednym z mężczyzn zajął się Zespół Ratownictwa Medycznego, drugiemu kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili ratownicy PSP. Trzy pozostałe osoby zostały pod opieką Policji.

Po wstępnym zaopatrzeniu nieprzytomnych poszkodowanych, przewieziono ich do szpitali.  Od momentu przybycia na miejsce zdarzenia drabiny mechanicznej podano dodatkowy prądy wody w natarciu na dach budynku. Następnie rozwinięto trzy kolejne linie gaśnicze z wykorzystaniem drabin przystawnych podając prądy wody w obronie na pozostałą części poddasza. Do pomocy przybyły również dwa zastępy z OSP Wesoła. Z uwagi na zbyt małe ciśnienie w instalacji hydrantowej na miejsce zdarzenia zadysponowano samochód GCBA 10+4/54 z JRG 8 oraz cysternę z JRG 17.

W kolejnej fazie działań podano dwa prądy piany ciężkiej. Po zlokalizowaniu pożaru rozpoczęto prace rozbiórkowe nadpalonej konstrukcji dachu oraz ponownie przeszukano budynek pod kątem osób poszkodowanych. Teren prowadzonych działań gaśniczych wygrodzono taśmą ostrzegawczą.

W akcji trwającej prawie trzy godziny brało udział 9 zastępów PSP oraz 1 zastęp OSP.
2015-10-17 11:20 1264

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.