Powtórka z Kobielskiej. Przejazdy bramne ogołocone ze "skandynawki"

Na Siennickiej usunięto historyczny bruk z przejazdów bramnych
Na Siennickiej usunięto historyczny bruk z przejazdów bramnych
Widocznej na zdjęciu szlachetnej kostki, tzw. "skandynawki" już nie ma. Została zdjęta i wywieziona kilka godzin po wykonaniu zdjęcia. Wszystko zgodnie z projektem opracowanym przez P.U.H. EFEKT, firmę odpowiedzialną za przebudowę ulicy Siennickiej. Zatem powtarza się sytuacja z niedawnego remontu ulicy Kobielskiej i likwidacji przedwojennych detali z ulicy.

Brak ochrony

Jak pamiętamy, dzięki aktywnej postawie grochowskich społeczników, udało się przywrócić "skandynawkę" pod jeden adres tj. Kobielską 64. Dziś chyba już nikt nie ma siły protestować, i historyczny detal pamiętający przedwojenny Grochów - ułożony w dwóch miejscach przy Siennickiej 30 i Kobielskiej 88/92 przepadł bezpowrotnie.

Konserwator chroni

W tym miejscu należy uspokoić osoby zaniepokojone losem zachowanego przedwojennego bruku na ulicy Siennickiej w pobliżu ulicy Grochowskiej oraz wyłożony klinkierem parking przy Grochowskiej 258/260 - jest to objęte ochroną konserwatora i po przełożeniu wróci na dawne miejsce.

Sprostowanie

Z otrzymanej od Urzędu Dzielnicy Praga Południe w dniu 18 maja 2017 roku informacji wynika iż wszystkie podjazdy wyłożone przedwojenną kostką zostaną zachowane. "Nikt tej kostki nie niszczy czy wyrzuca - przeciwnie, zostanie ona w tym miejscu ponownie ułożona. Przyjęliśmy zasadę, że najpierw zostanie położona stara kostka, ta zdjęta. Jeżeli jej zabraknie, dokupimy taką samą, aby na podjazdach i jednolitym odcinku ulicy była nawierzchnia kostkowa." - wyjaśnia i uspokaja rzecznik dzielnicy Jerzy Gierszewski.
2017-05-16 15:20 4849

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.