Potrzebujący emeryci i renciści z odpowiednim wsparciem

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów to największy krajowy związek seniorów. 8 czerwca 2010 roku odbyło się zebranie Zarządu Oddziału Rejonowego Warszawa-Praga, którego gościem był Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski.

Na spotkaniu omawiano najważniejsze sprawy dotyczące działalności Związku.

Na Pradze-Południe działa aż 16 kół, siedziba Zarządu znajduje się przy ulicy Kickiego 1. Praskie koła liczą 3964 członków, w roku 2009 przyjęto około 1200 osób, które bardzo mocno zaangażowały się przede wszystkim w działalność społeczną. Wspomagają ludzi ubogich, potrzebujących pomocy, ale przede wszystkim emerytów i rencistów.

W tym roku Związek dostał od Banku Żywności towar o łącznej wartości 149 tysięcy złotych, który dzięki zaangażowaniu wielu osób trafia do najbardziej potrzebujących.

Praca, którą wykonują członkowie tej organizacji nie ogranicza się tylko do pomocy społecznej lecz również kulturalnej. Organizują bezpłatne wyjścia do teatrów, turnusy rehabilitacyjne, a także wycieczki zagraniczne.

,,Rola Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów jest bardzo istotna dla mieszkańców naszej Dzielnicy. Trud i wysiłek, który wkładają wszyscy członkowie organizacji jest dla nas nieoceniony. Bardzo wszystkim za to dziękuję" - powiedział na spotkaniu Burmistrz Tomasz Kucharski.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2010-06-11 15:54 1026

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.