Poświęcono kaplice w Szpitalu Grochowskim

To była bardzo ważna uroczystość dla pacjentów i personelu Szpitala Grochowskiego przy ul. Grenadierów na warszawskiej Pradze Południe. 4 maja 2009 roku Biskup Warszawsko-Praski, ks. Henryk Hoser dokonał poświęcenia nowo otwartej i długo oczekiwanej kaplicy szpitalnej.

Jak podkreślił Dyrektor Szpitala lek. med. Witold Bromboszcz udało się wygospodarować, tak istotne dla chorych, miejsce na modlitwę i wyciszenie. Wraz z Biskupem Henrykiem Hoserem przecięcia wstęgi do kaplicy dokonali Zastępca Prezydenta Warszawy Jarosław Kochaniak oraz Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski. Radę Społeczną Szpitala reprezentował Ryszard Kalkhoff, radny Dzielnicy Praga Południe.

Na uroczystości obecni byli również dyrektorzy warszawskich szpitali, przedstawiciele duchowieństwa i personelu Szpitala Grochowskiego. Biskup Hoser przemawiając do zgromadzonych przypomniał słowa i myśli Jana Pawła II, zawsze pochylającego się z troską nad ludźmi chorymi i cierpiącymi. Prosił, by pamiętać, że każdy pacjent jest nie tylko przypadkiem klinicznym, ale zawsze i przede wszystkim chorym człowiekiem. Biskup Hoser wyraził nadzieję, że nowa kaplica będzie miejscem, gdzie zarówno pacjenci, jak i pracownicy szpitala znajdą wsparcie dla swoich trosk w modlitwie.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2009-05-05 19:09 1409

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.