Ponad 450 nowych drzew

Wiosna jest czasem porządków na działkach i w ogrodach. Także na Pradze Południe sadzone są nowe drzewa i krzewy oraz porządkowane trawniki. W kwietniu i maju w dzielnicy przybędzie ponad 150 młodych drzewek, zaś stare, zagrażające przechodniom zostaną usunięte.

W ramach wiosennych porządków usunięte muszą być stare i chore drzewa, które są już tak kruche, że zagrażają przechodniom i parkującym pod nimi samochodom. Z tego powodu wyrzucić trzeba m.in. 7 klonów jesionolistnych z ulicy Terespolskiej. Klon – zdaniem wielu specjalistów – w ogóle nie nadaje się do sadzenia jako drzewo przydrożne i przyuliczne w miastach, jako że krótko żyje, a co gorsza jest wyjątkowo kruche i łamliwe. W miejsce starych, chorych klonów na ul. Terespolskiej zostanie posadzonych 14 dębów czerwonych i trzy robinie kuliste.

Systematycznie zadrzewiane są także pasy przyuliczne – tegoroczną wiosną i jesienią obsadzone zostaną m.in. ulice: Kobielska, Osowska, Lubieszowska, Domeyki, Olszynki Grochowskiej,. Majdańska, Sulejkowska, Pustelnicka, Mlądzka, Omulewska, Komorska, Londyńska, Wandy, Kryniczna, Ateńska i Afrykańska. W sumie na Pradze Południe zostanie posadzonych ponad 450 nowych drzewek i 150 krzewów.

Renowacji poddane zostają również trawniki. Wiosną 2005 rok prace prowadzone są na 15 tysiącach metrów kwadratowych!

Natomiast na jesień tego roku zaplanowano m.in. remont ponad 830 metrów linii brzegowej Jeziorka „Balaton” oraz gruntowną modernizację tzw. Parku Znicza położonego między ulicami Znicza, Filomatów i Mlądzką.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2005-05-12 11:20 1206

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.