Pola Nadziei w Szkole Podstawowej nr 215

Dzielnica Praga Południe już po raz kolejny włączyła się do akcji "Pola Nadziei". Burmistrz dzielnicy Tomasz Koziński posadził symboliczne żonkile przy Szkole Podstawowej nr 215, na ulicy Kwatery Głównej 13 na Grochowie. W uroczystościach uczestniczyli m.in. radni, mieszkańcy, dzieci i nauczyciele.

Żonkile są międzynarodowym znakiem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w najtrudniejszym okresie odchodzenia z tego świata.

W pierwszych dniach października na całym świecie zbierane są pieniądze na Hospicja Domowe opiekujące się umierającymi w ostatnich dniach ich życia. Praga Południe zbierała środki na Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów na ulicy Tykocińskiej 27/35. Hospicjum to opiekuje się chorymi w ostatniej fazie choroby nowotworowej oraz ich rodzinami z całej prawobrzeżnej Warszawy.

W uroczystościach obok Burmistrza, radnej Mirosławy Terleckiej, mieszkańców dzielnicy oraz nauczycieli i dzieci SP nr 215 uczestniczył także dyrektor Hospicjum ks. Andrzej Dziedziul. Powiedział on m.in.: "Na każdego człowieka przychodzi czas odchodzenia z tego świata. My możemy tym ludziom dać największy dar: naszą obecność, uwagę i naszą miłość".

Wszyscy uczestnicy uroczystości zwiedzili wystawę prac przygotowanych przez dzieci szkoły, których tematem były obchody akcji "Pola nadziei".
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2004-10-05 17:27 1124

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.