Pokaz cyrkowy Galilee Circus z Izraela

5 sierpnia 2013 roku o godz. 12:00 w sali sportowej OSiR Praga-Południe przy ul. Siennickiej 40 odbył się niecodzienny pokaz cyrkowy Galilee Circus z Izraela. Grupa młodych artystów przyjechała do Polski na jeden dzień, by zaprezentować swoje umiejętności dzieciom uczestniczącym w programie "Lato w mieście".

Galilee Cirrus jest to młodzieżowa grupa cyrkowa, w której występują wspólnie Żydzi i Arabowie w wieku od 6 do 18 lat z moszawu Shorashim i miasta Karmiel na północy Izraela. Jednym z nadrzędnych celów istnienia grupy jest szerzenie idei pokoju i tolerancji.

Cyrkowcy wystąpili przed publicznością złożoną z ponad 370 dzieci, biorących udział w programie „Lato w mieście” na Pradze-Południe. Zaprezentowali program złożony z  popisów żonglerskich, akrobatycznych, akrobalansu oraz jazdy na monocyklu.

Najwięcej entuzjazmu i braw wzbudziły pokazy z udziałem publiczności.

Na występie Galilee Cirrus nie zabrakło Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Konstantego Bartonia, Marzenny Adamiak – Naczelnika Wydziału Oświaty dla Dzielnicy Praga-Południe, Iwony Jaśkiewicz-Wyrębskiej – Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Praga-Południe, Janusza Szymankiewicza – Kierownika Zespołu Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Praga-Południe oraz Mateusza Pigonia Dyrektora Departamentu Kultury Ambasady Izraela w Polsce.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2013-08-06 17:04 1157

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.