Podziękowania dla bohaterskiej młodzieży

Małgorzata Grzelak, Zuzanna Morawska, Adrianna Tomaszewska, Aleksandra Wisz, Kacper Błaszczyk, Adam Kasprzak, Piotr Szymańczyk - uczniowie XCIX Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta na Pradze Południe uratowali życie kobiecie, która skoczyła z mostu Siekierkowskiego.

Młodzi ludzie, spędzając czas po zakończeniu roku szkolnego nad brzegiem Wisły, nie wahali się nieść ratunek. Trzech chłopców wskoczyło do wody i sami ryzykując życiem, wyciągnęli ofiarę. Pozostające na brzegu uczennice zawiadomiły pogotowie i policję.

26 czerwca 2009 r. w siedzibie Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty przy ul. Grochowskiej 262 z uczniami - bohaterami tej akcji i ich rodzicami spotkali się przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Praga Południe oraz pracownicy praskiej oświaty.

Burmistrz Tomasz Kucharski ze wzruszeniem podkreślał, że ten czyn to bohaterstwo, a postawa młodych ludzi zasługuje na szczególne uznanie i wyróżnienie. W czasach gdy tyle mówi się o obojętności i znieczulicy na los drugiego człowieka, działania, jakie podjęli licealiści, są tego całkowitym zaprzeczeniem. Mogą być oni wzorem nie tylko dla swoich rówieśników, ale i ludzi dorosłych.

Burmistrz Kucharski, zwracając się do rodziców, podkreślił, że powinni być dumni, iż wychowali tak wspaniałych i odpowiedzialnych ludzi.

Tym gratulacjom i podziękowaniom towarzyszyły wielkie brawa, ale i - widać to było na twarzach wielu zebranych – łzy wzruszenia.

Jedna z uczennic, przemawiając w imieniu wyróżnionych, powiedziała, że zrobili to, co zrobić należało.  Można by dodać, że tylko tyle, albo aż tyle…

Uczniom zostały przekazane od Zarządu Dzielnicy Praga Południe dyplomy uznania i wręczone okolicznościowe upominki.

Dyplom wyróżnienia przekazany został również na ręce Dyrektor XCIX LO Bożeny Gromadzkiej z uznaniem dla postawy uczniów jej szkoły.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2009-06-26 19:41 1226

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.