Początek modernizacji Parku Polińskiego

Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęła się dziś, 7 listopada 2014 r. ważna dla mieszkańców Grochowa modernizacja parku im. Józefa Polińskiego.
 
Na planie liścia
 
Przygotowany przez pracownię architektoniczną Czuba Latoszek Sp. z o.o. projekt przebudowy parku przewiduje wytyczenie nowych alejek, w tym dominującej głównej alei parkowej z promenadą dookoła parku w kształcie lipowego liścia. Aleja o szerokości 6,5 metra, w połowie przeznaczona będzie do poruszana się na rowerach, rolkach. Drugą, dobrze rozgraniczoną część wypełni nawierzchnia żwirowa przeznaczona dla pieszych. Ogrodzony park będzie posiadał 7 wejść, m.in. od strony kościoła, szpitala czy narożnika ulic Garwolińskiej i Kobielskiej.

Na terenie parku od strony ulicy Szaserów zostaną zbudowane dwa pawilony: kawiarniany i wystawowy o łącznej powierzchni 350 m2. Przed nimi planowane jest utworzenie "mapy świata", czyli pomnika upamiętniającego miejsca misji pokojowych.

Z uwagi na realizację tego przedsięwzięcia, głaz poświęcony Józefowi Polińskiego zostanie przeniesiony na specjalny skwer poświęcony jego pamięci w narożniku Szaserów i Garwolińskiej. W pobliżu pawilonów zostanie wybudowana nowoczesna fontanna.

W centralnym punkcie parku znajdzie się ogrodzony plac zabaw. Jedną z jego atrakcji ma być tak lubiany przez dzieci wspinaczkowy pająk linowy. Istniejąca na terenie parku górka saneczkowa zostanie zachowana a nawet nieco podwyższona. W narożniku przy kościele przewidziano miejsce na ogród kwiatowy. W czasie modernizacji do istniejącego drzewostanu w ilości 232 drzew zostanie dosadzonych w ciągu alejek 90 nowych. 26 drzew z uwagi na zły stan ma zostać wyciętych. W parku zostanie zainstalowane nowe oświetlenie, ławki. Toalety będą dostępne w pawilonach.
 
W czasie przebudowy parku zostaną zachowane boiska sportowe oraz obecna dziś siłownia plenerowa. Dla miłośników zabawy na świeżym powietrzu przewidziano miejsce do gry w bule, zaś  właścicieli czworonogów ucieszy ogrodzony wybieg dla psów.

Limba z doświadczeniem

Wykonawcą prac będzie posiadająca ponad 19 - letnie doświadczenie firma Limba. Roboty budowlane potrwają rok i mają się zakończyć w listopadzie 2015 roku. Koszt przebudowy parku wyniesie około 8,7 mln zł. Prace będą prowadzone etapami i tylko zamknięte na czas prowadzonych robót obszary będą niedostępne dla mieszkańców. Pozostała część terenu ma być otwarta.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-11-07 12:28 1182

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.