Pikniki w festyny z okazji Dnia Dziecka

To był kolejny weekend w trakcie którego mieszkańcy Grochowa mogli przebierać i wybierać w imprezach, piknikach i różnorodnych zabawach, które działy się w sobotę i w niedzielę na Grochowie.

Piknik sąsiedzki w Gimnazjum nr 23 im. Ireny Sendlerowej to przykład wzorcowej współpracy środowiska szkolnego skupionego wokół gimnazjum ze Spółdzielnią Mieszkaniowa Ostrobramska, której budynki okalają szkołę. Dzięki tej skutecznej współpracy na pikniku było wszystko. Gofry, wata cukrowa, grill, loteria fantowa, konkursy, mecz rodzice – nauczyciele, dmuchańce, kule wodne… Gorącymi brawami nagrodzono laureatów kilku konkursów, którym burmistrz dzielnicy, Tomasz Kucharski wręczył atrakcyjne nagrody. Nagrodą specjalną został uhonorowany Sebastian Goździk, uczeń I klasy Gimnazjum im. I. Sendlerowej. Dostał ją za  przygotowanie pokazowej lekcji chemii wraz z oryginalną prezentacją. Zwieńczeniem tej pięknej imprezy był występ zespołu Jazz Combo Volta wraz z solistami wśród których oryginalnym głosem wyróżniała się Karolina Błażejczyk, córka znanej wokalistki Danuty Błażejczyk.

Najbardziej sąsiedzki dzień na ul. Paca próbował zakłócić przelotnie padający deszcz. Jednak mieszkańców z ul Paca a także sąsiednich rejonów Grochowa to nie zniechęciło. Kolejny „Dzień Sąsiada” zachęcał do uczestniczenia w warsztatach na których można było nauczyć się szydełkowania, wycinania różnych arcydziełek czy zrobienia szachów z odpadów. Na pewno atrakcją był także występ Heńka Małolepszego z zespołem oraz sąsiedzka biesiada z chlebem posmarowanym smalcem ze skwarkami.

Również na Paca, nieco w tle Dnia Sąsiada, kontynuowano projekt pn. „Ogród na Paca”. Projekt ten jest oddolną, inicjatywą lokalną mieszkańców Paca 40 wspieraną przez Stowarzyszenie CAL oraz urząd dzielnicy Praga-Południe. Mieszkańcy, nie tylko z ul. Paca 40, własną pracą przekształcają zaniedbane podwórko w „Sąsiedzki Ogród” służący rekreacji, integracji i aktywizacji lokalnej społeczności. Ogród zaprojektowała architektka krajobrazu Magdalena Ancińska a koordynuje całe przedsięwzięcie mieszkanka Grochowa Katarzyna Książczyk przy wsparciu Gabrieli Rzeszkiewicz.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2015-06-04 10:25 1519

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.