Piknik Organizacji Pozarządowych po raz pierwszy na Placu Szembeka

Południowo praskie Prezentacje - Piknik Organizacji Pozarządowych odbywający się po raz pierwszy w nowej lokalizacji na Placu Szembeka nie przyciągnął tłumów. Szkoda, ponieważ miejsce ma potencjał i warto to wykorzystać w przyszłości.

Po raz czwarty

W tym roku zdecydowano się przenieść wydarzenie z Parku Skaryszewskiego, gdzie miało swoje stałe od kilku lat miejsce, w samo serce Grochowa - na odnowiony Plac Szembeka. Niestety, przez większość dnia plac świecił pustkami a nieliczni goście trafiali tam w sumie często zupełnie przypadkowo.

"Nic o tej imprezie nie wiedziałem. Zero plakatów" - mówi mieszkaniec Grochowa w średnim wieku.

Nie zabrakło za to nieco polityki, gdyż wydarzenie postanowił wykorzystać samotny agitator, rozdający w pobliżu ulicy Grochowskiej plakaty z inwestycjami dokonanymi za rządów prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jednak i on wkrótce postanowił pójść do domu.

Hitem kończącym piknik miał się okazać występ zespołu międzypokoleniowego Cała Praga Śpiewa z zespołem Czessband. Niestety, nie wiem kto wpadł na pomysł aby na Grochowie śpiewać praskie piosenki i opowiadać o folklorze Bazaru Różyckiego, skoro kilkaset metrów dalej mamy historyczne miejsce handlu - bazar Szembeka ze swoją równie pasjonującą historią.

A może po prostu Stowarzyszenie Barwy Kultury, które w tym roku było organizacją koordynującą "Południowo praskie Prezentacje", od lat doskonale znające specyfikę Pragi Północ, nie do końca poznało złożoną strukturę, jaką jest Praga Południe?

Ale wróćmy pod scenę, pod którą kilka par ze średnią wieku 65+ próbowało coś tańczyć, jednak dało się czuć słabe zainteresowanie repertuarem wśród zgromadzonej publiczności.

Wnioski

Sam Plac Szembeka sprawdził się jako miejsce dobrze widoczne i przyciągające okolicznych mieszkańców. Jednak aby w kolejnych latach piknik nabrał swojej właściwej rangi należy pomyśleć o kilku zmianach. Czyli większej promocji i ciekawym scenariuszu.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-09-14 15:00 1132

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.