Pierwszy Dzielnicowy Dzień Wolontariusza już za nami

Pierwszy w historii Pragi Południe Dzielnicowy Dzień Wolontariusza już za nami. 5 grudnia 2013 w Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej PACA 40 organizacje pozarządowe i instytucje pracujące na co dzień z wolontariuszami postanowiły przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Praga-Południe wspólnie uczcić Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Była to wyjątkowa okazja, by zintegrować środowisko wolontariuszy, ale przede wszystkim – podziękować im za ciężką pracę.

Organizatorzy przygotowali na ten dzień szereg atrakcji. Wydarzenie rozpoczęło się od targów wolontariatu, podczas których można było poznać działające na terenie dzielnicy organizacje. Największe zainteresowanie wzbudziły jednak nagrody dla Wyróżnionych Wolontariuszy, wręczone przez Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Jarosława Karcza. W tym roku, tym szczególnym, bo najwyższym w Dzielnicy uznaniem, nagrodzono 23 wolontariuszy doceniając ich szczególne zaangażowanie i ogromne serce.

Pozostali wolontariusze nie zostali pominięci – każdy otrzymał symboliczny upominek i kartki ręcznie przygotowane przez organizatorów. Po wspólnej pamiątkowej fotografii, rozpoczęła się część mniej oficjalna – wszyscy goście zostali zaproszeni do wspólnej ekspresji artystycznej podczas warsztatów filcowania, tworzenia biżuterii, street artu, czy aerografii. Na koniec na scenie pojawił się duet południowo-praskich  hip-hopowców: „AJM" Bartka Pycha i Mateusza Kocińskiego, którzy dali wyjątkowo energetyczny koncert.

Praga-Południe po raz pierwszy włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, ale wszyscy organizatorzy wierzą, że to dopiero początek nowej tradycji. Podczas tego wydarzenia mieliśmy okazję zobaczyć jak silna jest idea wolontariatu w Dzielnicy.

Organizatorami pierwszego Dzielnicowego Dnia Wolontariusza byli:

Urząd Dzielnicy Praga-Południe
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe
Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe
Fundacja Dzieci Niczyje
Fundacja Pomocy Rodzinie "Gwiazdeczka”
Fundacja "Wspólna Droga" United Way Polska
Stowarzyszenie ATD Czwarty Świat
Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL
Stowarzyszenie Promocji Wolontariatu
Stowarzyszenie Wspólne Podwórko
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2013-12-06 17:50 1100

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.