Pierwsza Praska Olimpiada Lekkoatletyczna

168 zawodników, uczniów szkół podstawowych, wzięło udział w Pierwszej Praskiej Olimpiadzie Lekkoatletycznej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga Południe.

Pomysł organizacji zawodów dyskutowany był na konferencji dotyczącej sportu szkolnego w marcu b.r., w której brali udział prascy pedagodzy i przedstawiciele władz Dzielnicy Praga Południe. Na realizację wspaniałej sportowej inicjatywy nie trzeba było długo czekać.

5 maja na Stadionie „Orzeł” przy ul. Podskarbińskiej 14 rozegrane zostały zawody w konkurencjach lekkoatletycznych; biegach na krótkich i długich dystansach, sztafecie 8x50, skoku w dal, skoku wzwyż i rzucie piłeczką palantową.

Uczestnikom rozgrywek kibicowali szkolni koledzy, pedagodzy i patronujący imprezie Burmistrz Tomasz Kucharski.

Zwycięzcom poszczególnych konkurencji medale wręczała Joanna Piwowarska, polska tyczkarka, uczestniczka Olimpiady w Pekinie w 2008r.
Puchary drużynowe dla szkól za najlepszą uzyskaną punktację w zawodach młodym sportowcom wraz z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów przekazał Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski.

Najlepsze wyniki uzyskali drużynowo uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 143.

Organizatorem Olimpiady był Zespół Szkół Sportowych nr 70 im. płk H. Leliwy-Roycewicza kierowany przez Dyrektor Barbarę Mierzwę.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2009-05-06 19:11 1223

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.