Perełka na Szaserów 60

Dobiega końca remont kamienicy przy Szaserów 60 na Grochowie. Po zdjęciu rusztowań oczom mieszkańców ukazała się odnowiona, jasna elewacja oraz odtworzone dwa zamurowane przez ostatnie lata okna w narożniku z ulicą Lubieszowską.

Odzyskane dawne piękno

3-kondygnacyjny budynek z 12 lokalami mieszkalnymi i charakterystycznym, mansardowym, blaszanym dachem zbudowano około 1928 roku. Nieuszkodzony w trakcie II wojny światowej został po jej zakończeniu zagrabiony tzw. dekretem "Bieruta" i zaczął stopniowo niszczeć. Zwrócona po wielu latach prawowitym właścicielom kamienica została sprzedana prywatnemu inwestorowi i to on odpowiada za kończący się właśnie remont.

Prace budowlane prowadzone pod okiem konserwatora zabytków zmierzały m.in. do odtworzenia pierwotnego wyglądu budynku. Efekt możemy zobaczyć np. w postaci odtworzonych dwóch okien w starych wykuszach. Lokatorzy mają więcej światła w mieszkaniach a budynek odzyskał dawny wygląd.

W środku wymieniono instalacje, a na zewnątrz wykonano nowe ogrodzenie. Do końca prac pozostało tylko sprzątanie ogródka i drobne prace malarskie.
2015-09-23 21:00 2217

Komentarze

~Ciekawy

A to nie przypadkiem tutaj mieszkały rodziny romskie?

~Sławek

Prawie codziennie obok niej przejeżdżam. Super!

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.