Park Polińskiego zostanie zmodernizowany

W latach 2014-2015 odbędzie się długo oczekiwana przez mieszkańców przebudowa parku im. Józefa Polińskiego na Grochowie. Prace budowlane ma poprzedzić spotkanie z mieszkańcami, które będzie miało cechy konsultacji społecznych - zapowiadają władze dzielnicy Praga Południe.

Park Polińskiego zostanie przebudowany

Park w narożniku ulic Szaserów i Garwolińskiej zostanie zmodernizowany na podstawie zwycięskiego projektu zespołu architektów Czuba Latoszek Sp. z o.o. W czasie przebudowy zostaną zbudowane dwa pawilony: kawiarniany i wystawowy. Wytyczone zostaną ścieżki z asfaltu i kostki. Powstanie nowy plac zabaw oraz fontanna. W czasie modernizacji parku zostaną zachowane dwa przebudowane w 2009 roku nowoczesne boiska sportowe.

Niestety ze względu na ograniczone środki finansowe przewidziane na ten cel nie zostaną wdrożone systemy automatycznego nawadniania trawników, zaś sama fontanna będzie nieco skromniejsza niż ta, którą możemy podziwiać na Placu Szembeka.

Z uwagi na roszczenia do części gruntów na terenie parku projekt przebudowy będzie musiał być dostosowany tak, aby żadne z ważnych naniesień nie znalazło się na terenie objętym roszczeniami.

Przebudowa parku będzie tematem spotkania z mieszkańcami, do którego ma dojść jeszcze w tym roku. O szczegółach i terminie będziemy informować.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-10-28 13:38 1072

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.