Park Polińskiego otwartym placem budowy

W listopadzie ruszyła rewitalizacja parku Polińskiego na Grochowie. Jest to aktualnie jedna z ważniejszych inwestycji dzielnicy Praga-Południe. Mimo prac ziemnych prowadzonych na dużą skalę i nieco wbrew obowiązującym przepisom, starano się w jak najmniejszym stopniu ograniczać mieszkańcom możliwość korzystania z parku.

Okazało się jednak, że ogrodzenie placu budowy jakim stał się park Polińskiego, jest konieczne. W ciągu kilku ostatnich dni miały miejsce incydenty, które tylko dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności nie skończyły się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu biorących w nich udział spacerowiczów. Powiadomiona o zdarzeniach straż miejska interweniowała u wykonawcy inwestycji, zwracając mu uwagę na konieczność zabezpieczenia placu na którym trwają prace ziemne i po którym porusza się ciężki sprzęt. Tego samego zresztą, domaga się wielu mieszkańców okolicznych domów podkreślając, że chodzi i bezpieczeństwo ludzi poruszających się swobodnie po przebudowywanym parku.

Przypomnijmy, że rewitalizacja parku, która ma kosztować 8,7 mln zł. Ma zakończyć się pod koniec 2015 roku. Park otaczać będzie aleja parkowa o szerokości 6,5 m obsadzona 90 drzewami. Projekt przewiduje wiele nasadzeń drzew i różnorodnych krzewów. Powstanie plac zabaw dla dzieci w centralnej części parku. Poza tym będzie ogród kwiatowy, część parku przeznaczona dla czworonożnych przyjaciół, czyli ogrodzony wybieg dla psów, po którym będą się one mogły swobodnie poruszać. Od ul. Szaserów powstaną dwa przeszklone pawilony, południowy – kulturalny i północny – kawiarniany. W okolicy pawilonów znajdzie się efektowna fontanna. Park oświetli energooszczędne oświetlenie a w alejkach staną ławeczki dla znużonych spacerowiczów. Cały park zostanie ogrodzony, co ma znacznie zmniejszyć ewentualne skutki wandalizmu.

Zanim jednak pójdziemy na spacer do przebudowanego parku Polińskiego, mieszkańcy korzystający z niego na co dzień, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Niestety, względy bezpieczeństwa i obowiązujące przepisy, nakazują czasowo wyłączyć park z użytkowania.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2014-12-19 15:02 1117

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.