Park OPAK uroczyście otwarty!

17 września 2006 roku miało miejsce oficjalne "przecięcie wstęgi" przy głównej zabytkowej bramie Parku "OPAK". Na mapie Grochowa przybył kolejny malowniczy zakątek, który usytuowany jest między ulicami Grochowską, Weterynaryjną, Kobielską i Podskarbińską.

W niedzielę mieszkańcy Pragi Południe tłumnie przybyli na uroczyste otwarcie Parku "Obwodu Praga Armii Krajowej". Punktualnie o godzinie 14.00 wstęgę przecięli: Wojewoda Mazowiecki Tomasz Koziński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Ochrony Środowiska Agnieszka Bolesta, pułkownik Bohdan Zawolski oraz Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Mateusz Mroz. Gościom wręczono także pamiątkowe klucze do parkowej bramy.

Część artystyczna, która odbyła się na estradzie w centralnej części parku, zgromadziła rzeszę widzów. Pierwsza z atrakcji - koncert Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego - została poprzedzona modlitwą i przemówieniami: Wojewody Mazowieckiego Tomasza Kozińskiego oraz pułkownika Bohdana Zawolskiego, który podziękował Władzom Dzielnicy za upamiętnienie żołnierzy AK poprzez nadanie tak wspaniałemu parkowi nazwy "Obwodu Praga Armii Krajowej".

Kolejnymi zaplanowanymi na ten dzień przez Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe atrakcjami były: koncert Andrzeja Rybińskiego, występ grupy tanecznej "FLESZ" i Andrzeja Grabowskiego oraz pokaz sztucznych ogni. W czasie kiedy starsze pokolenie śpiewało wraz z Andrzejem Rybińskim szlagiery zespołu "Andrzej i Eliza", młodzież szalała na boisku do piłki nożnej i koszykówki, a dzieci beztrosko bawiły się na karuzeli, huśtawkach, w piaskownicach. Największym powodzeniem cieszyła się instalacja pomostowa oraz urządzenie linowe Corocord. Spragnieni odpoczynku, znajdowali chwilę wytchnienia przy fontannie, w altanie oraz przy stołach piknikowych.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2006-09-17 20:42 1162

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.