Park "Leśnika" zyska oświetlenie

Spółka RMS Polska wykona oświetlenie głównej alei w parku Leśnika. Ta jedna z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji, wybranych w zeszłorocznym budżecie obywatelskim z terenu Grochowa zostanie zrealizowana do 31 sierpnia 2015 roku.

Niepokój mieszkańców

"Czy ktoś coś wie na temat oświetlenia w Parku Leśnika? Znalazło się to w budżecie partycypacyjnym w zeszłym roku i nadal nic. A menelstwo siedzi po krzakach i drą mordy, strach puścić płeć piękną samą na spacer z psem (chyba, że ma się amstafa)?" - to tylko jeden z listów, jakie otrzymaliśmy w tej sprawie w ostatnich dniach. Dziś wszystkich uspokajamy - umowa z wykonawcą została podpisana i już wkrótce w parku zostaną ustawione tak oczekiwane latarnie.

Zakres prac

Firma RMS Polska ustawi 15 latarń hybrydowych o wysokości 7 metrów z oprawami oświetleniowymi LED. Oświetlona zostanie aleja parkowa o długości około 400 metrów na odcinku od skrzyżowania ul. Grochowskiej i ul. Kwatery Głównej - do skrzyżowania ul. Trembowelskiej i ul. Osowskiej.

To nie koniec

Jeszcze w tym roku w parku należy się spodziewać ustawienia 13 szt. psich stacji, 11 szt. śmietników, montażu siłowni plenerowej, rewitalizacji zieleni oraz montażu 9 szt. ławek. Niestety, pierwszy przetarg nie został rozstrzygnięty. Wydział Infrastruktury przygotował materiały do powtórnego postępowania przetargowego na projekt i wykonanie.

Za rok wielkie zmiany czekają teren Ośrodka Pracy Pozaszkolnej - czyli Jordanka z parku Leśnika. Za sprawą zwycięskiego projektu "Jordanek Odnowa" kosztem 167 tys. zł zostanie przeprowadzona jego modernizacja.
Źródło: Portal Twoja Praga
2015-07-27 22:10 1301

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.